Sözcü Plus Giriş

2018 Mayıs celbi askerlik yerleri açıklandı mı? 98/2 askerlik yeri e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek

98/2 dönem askere gidecek olanalar askerlik yerleri ne zaman açıklanacak merak ediyor. MSB yaptığı açıklama ile 98/2 yani mayıs celbi askerlik yerlerini açıklanacağı tarihi er adaylarına duyurdu. Vatani görevini yapmayı heyecanla bekleyen yurttaşlar askerlik yeri sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Peki 2018 mayıs ayında yani 98/2 tertip askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Güncellenme: 09:57, 10/04/2018
2018 Mayıs celbi askerlik yerleri açıklandı mı? 98/2 askerlik yeri e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek

Milli Savunma Bakanlığı duyurusu ile 98/2 askerlik yerlerinin açıklanacağı tarih belli oldu. Askerlik yerleri henüz açıklanmış değil. 2018 mayıs celbi askerlik yerini açıklandığı anda er adayları e-Devlet üzerinden “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu Sorgulama” veya “Er Sınıflandırma Sonucu Sorgulama” butonlarından askerlik yapacağı birliğe kolayca ulaşabilecek. İşte 2018 mayıs 98/2 askerlik yerleri ile ilgili bilgiler…

98/2 ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, msb.gov.tr resmi internet sitesi aracılığıyla 2018 Şubat 98/2 celp alımlarıyla ilgili önemli açıklamalar gerçekleştirerek, 2018 Mayıs celbinde askeri birliğe katılım gösterecek olan adayların acemi birlikleri 14 Nisan 2018 tarihinde (değişkenlik gösterebilir) şeklinde duyuru yayımlandı.

ASKERLİK YERİ VE DURUM BELGESİ SORGULAMA

E-DEVLET ŞİFRENİZİ ÜCRETSİZ NASIL YENİLEYEBİLİRSİNİZ?

e-Devlet Şifrenizi unutursanız yeniden temin etmek için PTT şubelerine başvurmak zorunda değilsiniz. Eğer daha önce kullanıcı profilinize cep telefonu bilginizi tanımladıysanız, şifrenizi kendi kendinize ücretsiz olarak yenileyebilirsiniz. Şifre yenileme işlemini bu adresten gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca e-imza, mobil imza ve https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris adresini kullanarak internet bankacılığı ile şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

bedelli-askerlik-son-durum

CELP NEDİR?

Askerlik alımları dönem dönem olarak yapılır ve halk arasında buna celp adı verilmektedir. Bu bakımdan kişiler askerlik yerini öğrenmesi için bu celp dönemlerinin açıklanması ve yer bilgilerinin açıklandığının ilan edilmesi ile birlikte portala giriş yaparak öğrenmesi mümkündür.