Sözcü Plus Giriş

2018 Ramazan imsakiyesi: Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı iftar ve sahur saat kaçta? İşte iftar vakti…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018 Ramazan imsakiyesini açıkladı. Sahur ve iftar hazırlıklarına girişen Kırıkkaleli, Kırşehirli ve Çankırılı vatandaşlar sahur ve iftar ne zaman, saat kaçta merak ediyor. Ramazan ayı İslam'da en hayırlı ay kabul ediliyor. Müslümanlar oruçlarını tutuyor, namazlarını kılıyor, birbirlerinin yardımına koşuyor. Kırıkkale, Kırşehir ve Çankırı'da yaşayan vatandaşlar sahur ve iftar vakitlerini internet üzerinden araştırıyor. İşte 2018 Ramazan imsakiyesi...

Güncellenme: 12:15, 01/03/2019
2018 Ramazan imsakiyesi: Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı iftar ve sahur saat kaçta? İşte iftar vakti…

Ramazan ayının gelişi Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı coşku ve sevinç içerisinde karşılandı. Bütün günahların affolduğu mübarek ayda Müslümanlar her günü en güzel şekilde değerlendirmek istiyor. Bu sene ilk sahur 15 Mayıs’ı 16 Mayıs’a bağlayan gece yapıldı. İlk iftar ise 16 Mayıs’ta yapılacak. Bütün gün oruç tutan vatandaşlar sahur ve iftar vakitlerini internet üzerinden araştırıyor. İşte Kırıkkale, Kırşehir, Çankırı iftar ve sahur saat kaçta sorusunun cevabı ve ayrıntılar…

KIRIKKALE, KIRŞEHİR VE ÇANKIRI SAHUR VE İFTAR VAKİTLERİ

İlginizi Çekebilir2018 Ramazan imsakiyesi: İlk iftara ne kadar kaldı, ilk oruç saat kaçta açılacak? (İl il iftar vakitleri, saatleri)2018 Ramazan imsakiyesi: İlk iftara ne kadar kaldı, ilk oruç saat kaçta açılacak? (İl il iftar vakitleri, saatleri)

2018 KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Ramazan ayının 27. gecesi İslam âleminde Kadir Gecesi olarak bilinir ve kutlanır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı 2018 yılı dini günler takvimine göre İslam aleminin en kutsal gecesi olan Kadir Gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar günü idrak edilecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Üç gün sürecek Ramazan Bayramı’nın ilk günü 15 Haziran Cuma gününe denk gelecek.

FİTRE NE KADAR?

Fitre nedir, kimlere verilir sorularının yanında her sene fitre miktarı da araştırılıyor. Ramazan öncesinde belirlenen fitre miktarı bu sene 19 lira olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl Diyanet fitre miktarını 16 TL olarak açıklamıştı.

İlginizi ÇekebilirRamazan pidesi fiyatları belli olduRamazan pidesi fiyatları belli oldu
Yayınlanma Tarihi:11:00,