21. dönem POMEM sonuçları açıklandı! Tıkla POMEM mülakat sınavı sonuçları sorgula!

21. dönem POMEM mülakat sınavı sonuçları Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. POMEM veya PMYO'larda eğitim görerek polis olabilmek için pa.edu.tr adresinden başvurularını tamamlayıp mülakat sınavına hak kazananlar sınavlara 29 Ocak-10 Şubat 2018 tarihleri arasında girmişlerdi. Şimdi ise POMEM sınav sonuçları duyuruldu. İşte POMEM sonuçları sorgulama linki...

21. dönem POMEM sonuçları açıklandı! Tıkla POMEM mülakat sınavı sonuçları sorgula!

POMEM sınav sonuçları açıklandı Özel Harekat Polisi olmak isteyen adaylar heyacanla internete akın etti. POMEM sınav sonuçları Polis Akademisi'nin sitesi olan pa.edu.tr üzerinden yayınlandı. POMEM sınav sonuçlarınızı sorgulama linkine haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte 21. dönem mülakat sınavı sonuçları sorgulama linki….

POMEM NEDİR?

Polis Meslek Egitim Merkezi (POMEM); Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olup yapılacak sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimi veren eğitim öğretim kurumlarıdır. İstanbul (Arnavutköy),Mersin, Karabük,Bilecik,Karabük,Çankırı,Amasya (Merzifon),Bursa,Diyarbakır,Erzincan,Kırşehir,Trabzon ve Konya (Ereğli) olmak üzere toplam 12 okulda eğitim vermektedir.

POMEM SONUÇ DUYURUSU

“21.Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda lisans mezunu 7.218 erkek, 1.000 kadın, önlisans mezunu 1.800 erkek, 200 kadın aday Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

POMEM MÜLAKAT SINAVI SONUÇLARI SORGULA!

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir. Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...