Sözcü Plus Giriş

24 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Kırıkkale'de özel bir okulda eğitim gören 24 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle kentte bulunan hastanelere kaldırıldı.

18:55 -

Kırıkkale Sağlık Müdürü Doç. Dr. M Uğur Tiftikçi, özel bir okulda eğitim gören 24 öğrencinin mide bunaltısı, kusma ve ishal şikayetleri nedeniyle kenetteki 3 ayrı hastaneye götürüldüğü bildirdi.

ogrenci-aa1_6732443İLGİLİ HABERYurtta zehirlenme vakası! Hastaneye kaldırıldılarYurtta zehirlenme vakası! Hastaneye kaldırıldılar

“YENİ HASTALAR GELEBİLİR”

Öğrencilerin durumları ile ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Tiftikçi, “Su ile ilgili olduğunu düşündüğümüz küçük çaplı bir besin zehirlenmesi. Şu ana kadar 24 öğrenci başvurmuş. Genel durumları hepsinin iyi. Hiçbir hastada kötü durumumuz yok şu an, yeni hastalar gelebilir. Ancak onlarında iyi durumda olduğunu düşünüyoruz. Gerekli işlemleri başlattık, kolejimizden gerekli numuneler ve örnekler alınacak. Daha çok besin zehirlenmesi değil, su veya ortamla ilgili zehirlenme olabileceği yönünde yaklaşımlarımız var” dedi.

ogrenci-dha31_6733091İLGİLİ HABERManisa'da karbonmonoksit zehirlenmesi! 7 kişi hastanelik olduManisa'da karbonmonoksit zehirlenmesi! 7 kişi hastanelik oldu

Doç. Dr. Tiftikçi, öğrencilere serum verildiğini ve kan örneklerinin alındığını da sözlerine ekledi. DHA

ogrenci-dha21_6733090
Son güncelleme: 19:29 22.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more