Sözcü Plus Giriş

24 yıldır şehit oğlunun naaşını bekliyor

Irak'ın kuzey sınırında 1994'te terör operasyonu sırasında şehit olan ve naaşına ulaşılamayan Jandarma Uzman Onbaşı Tayfun Özaksoy'un Niğde'de yaşayan annesi Ayşeana Özaksoy, 24 yıldır her gün şehit oğlu için hazırlanan mezarı ziyaret edip dua ediyor.

null
Güncellenme: 12:32, 28/09/2018
24 yıldır şehit oğlunun naaşını bekliyor

Güvenlik güçleri tarafından terör örgütü PKK’ya yönelik, Irak’ın kuzeyinde 1994 yılında düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Tayfun Özaksoy’ın naaşına ulaşılamadı. Acılı anne Ayşeana Özaksoy, 24 yıldır oğlu için hazırlanan mezara sarılıp, dua ediyor.

Oğlunun şehit olduğu haberinden sonra naaşının bulunamadığını anlatan anne Özaksoy, şöyle dedi: “O gün yakınlarımız telefon açıp Tayfun’u sorunca, içimize kuşku düştü. Aradan çok geçmeden eve gelen jandarma, acı haberi verdi. Babasına, ‘Çocuğunuz şehit ama naaşı bulunamadı’ dediler. Oğlumla en son operasyona çıkmadan önce telefonla görüştük. ‘Anne siz beni aramayın, ben sizi ararım, operasyona gidiyorum, bulamazsınız’ dedi. Gerçekten 24 yıldır bulamadık.”

Foto: DHA

Anne Ayşeana Özaksoy hergün oğlunun boş mezarını ziyaret ediyor. Foto: DHA

’24 YILDIR BEKLİYORUM’

Şehit oğlu için hazırlanan mezarı her gün ziyaret ettiğini belirten Ayşeana Özaksoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oğlumun şehit olup bulunamamasının üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen ben hâlâ beklerim. Çocuğum keşke bulunsa da burada olsaydı. Hiç değilse yerini bilirdim, gelir böyle taşını severdim. Şimdi de mezarını seviyorum ama biliyorum içi boş, içinde çocuğum yok. En azından içinde olsaydı bir nebze de olsa içim soğurdu. Oğlumun naaşının bulunmaması bizlere ikinci bir acı yaşatsa da Rabbim sabrını veriyor. Her çalan kapıda, her çalan telefonda ‘Ondan bir haber mi var?’ diyerek bekliyorum. Oğlumun acısını da bu vatan için şehit olduğunu da hiç unutmayacağım.”

Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA)

Yayınlanma Tarihi:12:08,