CUMA MESAJLARI: Anlamıyla huzur uyandıran, paylaşmaya uygun cuma mesajları…

Haftanın en önemli gününü idrak ediyoruz. İslam aleminde müminlerin bayramı olarak kabul edilen Cuma gününde dualar kabul edilir, yeryüzüne rahmet ve bereket iner. Bu özel günün peygamberin sünnetleri uygulanarak geçirilmesi evladır. Cuma gününde yapılacak başlıca sünnetler vardır; abdest almak, güzel koku sürmek, yeni alınan elbiseyi giymek, salavat çekmek, sadaka vermek, kabir ziyaretinde bulunmak, tırnakları kesmek, Kehf suresini okumak, Müslüman kardeşine selam vermek . Cuma günü yapılması gereken en önemli ve özel ibadetlerden biri de sevdiklerimiz ile selamlaşmaktır. Yoğun iş hayatı, koşturmaca derken bu özel günde bir araya gelemiyorsanız güzel bir Cuma mesajı atabilirsiniz. İşte 27 Temmuz en güzel Cuma mesajları...

CUMA MESAJLARI: Anlamıyla huzur uyandıran, paylaşmaya uygun cuma mesajları…

Cuma günü haftanın en kutsal günüdür. Bugüne özel olarak müminler cemaatle birlikte Cuma namazını kılar ve Cuma hutbesini dinler. Namazın ardından birbirlerinin Cumasını kutlayan müminler günümüz teknolojisi ile artık daha fazla kişinin Cuma gününü kutlayabiliyor. Haberimizdeki en güzel ve en anlamlı Cuma mesajlarını çeşitli platformlar aracılığı ile sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

27 TEMMUZ CUMA MESAJLARI

-Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan Cumanızı kutlarım

-Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.Eller Allah”a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız.Cumanız mübarek olsun..

-Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun…

-Rablerinden korkanlar bölük bölük cennete sevk edilmektedir. Nihayet oraya vardıklarında kapıları açılır ve bekçileri onlara: Selam sizlere ne hoşsunuz; ebedi olarak içinde kalmak üzere haydi girin oraya derler. Hayırlı Cumalar.

-Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa, güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar!
-Ömrüne ömür katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek günde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

-Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. Kötü yollara geçenleri gittikleri yoldan geri çevir. Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

cuma

-Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız mübarek olsun.

-Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. en güzel günün cuma bayramın olsun.

-Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

-İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisidir! Allah-ü teâlâ bizi şikayet değil Şükredenlerden eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

-Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

cuma-mesajlari-sozcu2

-Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de Aff Eyle! Dua İle Hayırlı Cumalar…

-Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

-Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne. Hayırlı Cumalar!

-Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle.

-Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.

-Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte “AF” diyerek sığındım rahmetine. Hayırlı Cumalar.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...