Sözcü Plus Giriş

3 ilde PKK operasyonu: Eylem hazırlığındaki 9 örgüt üyesi yakalandı 

İstanbul TEM Polisi, güvenlik güçlerine, bombalı ve silahlı eylem hazırlığında olan PKK/KCK üyelerine yönelik operasyon düzenledi. Örgütün kırsal yapısına eleman kazandırmak için de faaliyet gösteren şüphelilere yönelik 3 ilde düzenlenen baskınlarda 9 şüpheli yakalandı.

Habip ATAM
Güncellenme: 11:18, 10/11/2018
3 ilde PKK operasyonu: Eylem hazırlığındaki 9 örgüt üyesi yakalandı 

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerince gerçekleştirildi. İstihbarat birimlerinin, terör örgütü PKK/KCK'nın kırsal kadrolarıyla işbirliği içerisinde olan bir yapıyı belirlenmesi TEM ekipleri harekete geçti. Hemen teknik ve fiziki takip çalışması başlatıldı. Araştırmalarda terör örgütü üyelerinin güvenlik güçlerine bombalı ve silahlı eylem hazırlığında olduğu anlaşıldı. Bazı kişileri terör örgütünü kırsal kadrosuna aktarmayı da hedefledikleri belirlenen şüphelilerle ilgili yapılan çalışmada 9 örgüt üyesi tespit edildi.

DOKUZ ŞÜPHELİ YAKALANDI

Yapılan çalışmaların ardından İstanbul, Antalya be Tekirdağ'da belirlenen adreslere operasyon düzenlemek için karar alındı. Belirlenen adreslere bu sabah eş zamanlı baskın düzenlendi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve TEM operasyon timine katıldığı operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ise biri kuru doku 2 tabanca 43 adet mermi ile çok sayıda orgütsel doküman, dergi, kitap ele geçirildi. Şüphelilere ait dijital malzemelere ise el konuldu.

Yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Yayınlanma Tarihi:10:36,