Sözcü Plus Giriş

3 Şubat Hava durumu: Meteoroloji uyardı Dikkat fırtına geliyor!

Ülkemizin özellikle batısı parçalı ve çok bulutlu geçecek. Dikkat! Meteorolojiden şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı geldi! Trakya Çanakkale ve İzmir çevrelerinde hafif yağış görülecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bazı bölgelerimizde sis ve pus da görülecek. Rüzgar uçuracak. İşte uyarı yapılan bölgelerimiz 5 günlük haritalı hava tahmini ve bugünkü havaya dair ayrıntılar..

null
Güncellenme: 09:29, 03/02/2018
3 Şubat Hava durumu: Meteoroloji uyardı Dikkat fırtına geliyor!

Meteoroloji uyardı Dikkat! Rüzgar uçuracak. Yurt genelinde hava sıcaklıklarında büyük değişik beklenmezken Meteorolojiden şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı geldi. Peki uyarı hangi bölgeler için İşte 5 günlük hava haritası …

Son değerlendirmelere göre: Yurdun batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, Çanakkale ve İzmir çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

3-2-2018

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İŞTE İSTANBUL’UN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

ist-5-gunluk

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ( çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, yağışla birlikte görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb…) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL’UN GÜN İÇİNDEKİ SICAKLIK TAHMİNLERİ

3-2-ist

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de fırtına, Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısında 6 ila 8(50-75km/s), Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’in batısında 3,0 ila 4,0m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 6 ila 8(50-70km/s), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, kuzeyinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

İlginizi ÇekebilirİDO ve BUDO seferleri iptal edildiİDO ve BUDO seferleri iptal edildi
Yayınlanma Tarihi:09:27,