300 koyun başvuruları başladı! İşte TİGEM 300 koyun koşulları? Kimler 300 koyun başvurusu yapabilecek…

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından 300 koyun başvuru şartları açıklandı ve resmen başvurular başladı. Birçok kişinin merakla beklediği 300 koyun başvuruları TİGEM aracılığıyla yapılacak. Köyüne döneceklerin 300 koyun alacağı projenin detayları merakla araştırılıyor...

300 koyun başvuruları başladı! İşte TİGEM 300 koyun koşulları? Kimler 300 koyun başvurusu yapabilecek…

Köyüne dönene 300 koyun projelerinin detayları günden güne belirginleşti ve TİGEM üzerinden 300 koyun başvuruları başladı. Devlet tarafından verilecek 300 koyunun nasıl alınacağını araştıran vatandaşlar dün müjdeli bir haber daha almıştı. Başvurular sonrasında hak kazananların, veterinerlik, aşı ve küpe hizmetlerinin de ücretsiz yapılacağı ilan edildi. Peki 300 koyun başvurularını kimler yapabilecek?

TİGEM 300 KOYUN BAŞVURULARI NELER?

Köyüne dönnene 300 koyun projesinden yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartların başında şunlar geliyor;

– Üretim yapacağı yerin mera alanı,
– Kaba yem üretebilirliği,
– Hayvan varlığı,
– Cinsiyet ve yaşı (Genç çiftçi olması önemlidir),
– Hayvan barınağına sahip olması,
– Halen hayvancılıkla uğraşıyor olması gibi kriterler göz önüne alınıp değerlendirilecektir.

300 KOYUN BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Aşağıdaki link üzerinden köyüne dönene 300 koyun başvurusu yapmak için gereken ekrana ulaşabilirsiniz.

300 KOYUN BAŞVURU BAĞLANTISI

tigem-giris-basvuru-300-koyun

FAKIBABA: HERKESE BEDAVA KOYUN YOK

Proje kapsamında herkese koyun verileceği gibi bir yanlış anlaşılmanın olduğunu kaydeden Fakıbaba, “Bu proje herkese bedava koyun verilecek anlamına gelmiyor. Bizim düşüncemiz de ‘Herkese koyun verelim’ değil. Merası olacak, barınağı olacak, bu işle iştigal etmiş olacak, kredibilitesi olacak. Herkese vereceğiz diye bir kaide yok. Bizim amacımız anaç hayvan sayısını artırarak, hayvan sürümüzün sayısını artırmaktır. Burada hem büyükbaşta hem de küçükbaşta bunu yapacağız. Bizim amacımız, şu anda 45 milyon olan küçükbaş hayvan sayısını istediğimiz seviyeye getirmek, 16 milyon olan büyükbaş sayımızı da bir seviyeye getirmek. Bunu için de bu işi bilen, yapan, bu işle iştigal eden, ahırı olan kişilere destek vereceğiz” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...