Sözcü Plus Giriş

MEB resmi çalışma takviminde 31 Aralık tatil mi? 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi?

Yılbaşı tatili kaç gün sürecek? 31 Aralık Pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun cevabı aylar önce yayınlanan MEB takviminde yer alıyor. Yılın ilk gününün salıya denk gelmesi sebebiyle yılbaşı tatili dört gün olacak mı sorusunu sormaya başlayan öğrenciler ve veliler, 31 Aralık 2018 tarihinde okullar tatil mi sorusuna cevap arıyor...

14:11 -
MEB resmi çalışma takviminde 31 Aralık tatil mi? 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi?

Yılbaşı tatilinde pazartesi günü dikkat çekiyor. 31 Aralık Pazartesi gününü tatil olarak değerlendirebilenler hafta sonuyla beraber 4 gün tatil fırsatı yakalayacak. 31 Aralık Pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun cevabı MEB çalışma takviminde yer alıyor. Çalışma takvimine göre 31 Aralık’ta okullarda eğitim devam edecek. 1 Ocak salı günü ise eğitime 1 gün ara verilecek. İşte yılbaşı tatili hakkında merak edilenler…

YILBAŞI TATİLİ NASIL 4 GÜN OLUR?

Yılbaşı tatilini 4 güne çıkarmak isteyen çalışanlar 31 Aralık Pazartesi günü yıllık izin kullanarak hafta sonu tatiliyle birleştirebilecek. Öğrenciler için ise eğitim devam ettiği için böyle bir imkan olmayacak.

Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi? Yılbaşı tatili için MEB açıklama yaptı mı?

YILBAŞI ALIŞVERİŞLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ ATIŞTIRMALIKLAR

Yılbaşı için her zamankinden farklı bir alışveriş listesi oluşturanların oranı yüzde 69’u bulurken bisküvi, cips, çerez gibi atıştırmalıklar, meyve-sebze ve alkolsüz içecekler listenin ilk 3 sırasında yer alıyor. Yılbaşı sofralarının yemek tercihlerinde başı zeytinyağlılar çekerken, ikinci sırada etli yemekler ve üçüncü sırada mezeler bulunuyor. Yılbaşının klasik menüsü hindi alışverişi yapanların ise son 7 ayda hindi satın almadığı ve sadece yılbaşı gecesi için hindi tercih ettiği görülüyor.

shutterstock_637166818

Hindi tercih edenlere yaş grubu olarak bakıldığında 49 yaş altı müşterilerin çoğunluğu oluşturduğu ortaya çıkıyor. Tatlıları da yılbaşı sofralarından eksik etmeyen müşteriler, daha çok geleneksel tatlılar olan baklava, revani ve şekerpare gibi şerbetli tatlıları tercih ediyor. Meyvelerde ise tercihler ağırlık olarak nar ve elma gibi sert meyvelere kayıyor.

YILBAŞI HİNDİSİ EL YAKIYOR

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindi için hazırlıklar tamamlandı. Peki hindi sektöründe fiyatlar ne durumda? Geçen yıl hindinin kilogram fiyatı 12-13 lira bandında satılırken bu yıl 20 liralara kadar çıktı. Yani 1 yıl içerisinde hindinin fiyatı ortalama yüzde 53 oranında zamlandı. Geçen yıl 10 kiloluk bir hindi 130 liradan satılırken bu yıl bu rakam 200 liraya kadar çıkıyor. Yılbaşı gecesi 500-600 bin civarında hindi tüketileceği tahmin ediliyor.

Son güncelleme: 15:11 28.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more