Sözcü Plus Giriş

31 Aralık’ta tatil var mı? 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi? İşte yılbaşı tatil takvimi…

Yılbaşı yaklaşırken tatil süresini uzatmak isteyenler için 31 Aralık tarihi büyük önem taşıyor. 31 Aralık tatil mi sorusunu soranlar aynı zamanda banka, postane, hastane gibi kurumların o gün çalışıp çalışmadıklarını araştırıyor. 31 Aralık'ta resmi tatil var mı, pazartesi okullar tatil mi sorularının cevapları haberimizde...

09:34 -
31 Aralık’ta tatil var mı? 31 Aralık 2018 Pazartesi okullar tatil mi? İşte yılbaşı tatil takvimi…

31 Aralık Pazartesi günü yılbaşı tatili için çok büyük önem taşıyor. 31 Aralık Pazartesi okullar tatil mi sorusunu soranlar tatil günlerini uzatma fırsatı arıyor. Ancak tatil bekleyenler için çalışma takvimleri üzücü cevabı veriyor. Yılın ilk günü 1 Ocak resmi tatil günü. Öncesinde de ne yarım gün ne de tam gün resmi tatil yok. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hem çalışanlar hem de öğrenciler 1 gün tatil yapacak. İşte ayrıntılar…

YILBAŞI TATİLİ TAKVİMİ

29 ARALIK 2018 CUMARTESİ: Hafta sonu tatili

30 ARALIK 2018 PAZAR: Hafta sonu tatili

31 ARALIK 2018 PAZARTESİ: Normal çalışma saati

1 OCAK 2019 SALI: Resmi tatil

PAZARTESİ GÜNÜ BANKALAR, POSTANELER AÇIK MI?

31 Aralık Pazartesi günü, resmi tatil olmaması dolayısıyla piyasa normal işleyişini sürdürecek. 1 Ocak Salı gününün yılbaşı dolayısıyla resmi tatil olması dolayısıyla banka şubelerinin tamamı kapalı olacak. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemleri ise bir sonraki mesai gününde işleme alınacak. Dolayısıyla hesap işlemleri ve ödemelerin aktarılması, 02 Ocak Çarşamba günü saat 08.00 itibariyle gerçekleştirilebilecek.

31 Aralık tatil mi? Yılbaşı tatili kaç gün? 31 Aralık günü okul var mı?

 

VATANDAŞIN YILBAŞI TERCİHİ: P.T.T.

Bu yıl 31 Aralık'ın pazartesi gününe denk gelmesiyle, dört gün tatil yapmak isteyenler şimdiden plan yapmaya başladı. Sahil kentleri ve kayak merkezleri başta olmak üzere bir çok tatil beldesinde oteller doldu. 2019'a eğlenerek girmek isteyen vatandaşların bir çoğu tatil hazırlığı yaparken kimi vatandaşlar ise “Bu yılbaşı da ‘PTT' pijama, terlik, televizyon” formülünü uygulayacak.

Türkiye’nin sahil kentleri ve kayak merkezleri başta olmak üzere birçok tatil yöresinde yeni yıl heyecanı yaşanıyor. 2018’e ‘veda’ 2019’a ise ‘merhaba’ demeye hazırlanan binlerce tatilcinin yılbaşındaki adresi, sahil otelleri ile kayak merkezleri olacak.

Bu yılbaşının pazartesi gecesine denk gelmesi, okullar açıldığından bu yana tatil yapma fırsatı bulamayanlar için 4 günlük tatil fırsatı sunuyor. Yılbaşı rezervasyonları ise dolmak üzere. Ancak sokaktaki vatandaşlara sorduğumuz da ise durum biraz farklı. Fiyatların pahalılığından yakınan vatandaşların çoğu yılbaşını evde geçireceğini söylüyor.

Son güncelleme: 10:20 29.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more