4 ile yeni vali atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 2 ilin valisi merkeze alınırken, 4 ile yeni vali atandı. Merkeze çekilenler arasında eski sevgilisini kaçırıp darp ettiği belirtilen Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi olması da dikkat çekti.

4 ile yeni vali atandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, hakkında kadın kaçırıp darp etmekten soruşturma bulunan Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, ile Sinop Valisi Hasan İpek merkez valiliğine atandı.Çiftçi'den boşalan göreve İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Osman Bilgin, Hasan İpek'ten boşalan Sinop Valiliğine ise Sındıklı Kaymakamı Köksal Şakalar atandı.

Mülkiye Başmüfettişleri Hasan Şıldak Burdur Valiliğine, İbrahim Akın Kırşehir Valiliğine atandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Bakanlar Kurulu’nun vali kararları yer aldı. Söz konusu atamalar, İçişleri Bakanlığının 14 Mayıs 2018 tarihli ve 69 sayılı yazısı üzerine 10 Haziran 1949 tarihli ve 5442 sayılı kanunun 6'ıncı maddesi ile 23 Nisan 1981 ve 2451 sayılı Kanunun 2'inci maddesine göre 14 Mayıs 2018 tarihinde Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı. Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı bünyesinde açık bulunan Bakanlık müşavirliği görevine Murat Doğanay’ın atanması gerçekleştirildi.

NE OLMUŞTU!

Kırklareli  Valisi Orhan Çiftçi´nin Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı Meltem Ö.´yü 4 kişiyle birlikte kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü iddia edilen Meltem Ö., Çiftçi ile kesinlikle sevgili olmadıklarını belirterek, kendisini ölümle tehdit ettiklerini, kurtulmak için de Orhan Çiftçi’nin ayakkabılarının altını öptüğünü söylemişti.

Vali, eski sevgilisini ormana götürüp dövdü İlginizi Çekebilir Vali, eski sevgilisini ormana götürüp dövdü

Burdur Valisi milletvekili aday adaylığı için istifa etmişti

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmişti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...