4 Temmuz Şans Topu sonuçları şaşırttı! Şans Topu’nda uzun süreden sonra bir ilk

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Şans Topu sonuçları belli oldu. Haftanın Şans Topu sonuçlarına göre ilk devir gerçekleşti. İşte Milli Piyango Şans Topu çekiliş sonucu...

4 Temmuz Şans Topu sonuçları şaşırttı! Şans Topu’nda uzun süreden sonra bir ilk

Şans Topu oyununun 890’ıncı hafta çekilişi yapıldı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Şans Topu’nun bu haftaki çekiliş sonuçlarına göre kazandıran numaralar 8, 15, 16, 30, 31 ve artı 9 olarak belirlendi. Milli Piyango İdaresi Ankara Balgat binasında noter huzurunda belirlenen kazandıran numaralara göre bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan çıkmadı. Uzun süreden sonra Şans Topu ilk kez devretti. Haberimizden 4 Temmuz 2018 Şans Topu sonuçlarına göre ikramiye dağılımını öğrenebilirsiniz.

ŞANS TOPU SONUÇLARI

Zengin olma hayaliyle kuponunun başında bekleyen vatandaşlar şanslı numaraları merak ediyor. Şans Topu çekiliş sonuçları belli oldu. Şans Topu sonuçlarını merakla bekleyen vatandaşlar sonuçların açıklanmasıyla Google üzerinde ‘Şans Topu sonuçları’ araması yapmaya başladı. 4 Temmuz Çarşamba akşamı MPİ tarafından düzenlenen oyunda kazandıran numaralar belli oldu. İşte Şans Topu çekiliş sonuçları…

8, 15, 16, 30, 31 + 9

sans-topu-sonucu

ŞANS TOPU OYUNUNU ÖZELLİKLERİ

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir. Oyun, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)’in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Oyunda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.

Çok kazadıran oyun her Perşembe günü sabahından, Çarşamba günü 21:00’e kadar Sayısal Oyun bayilerinde bulunan oyun terminallerinden oynanabilir.

ŞANS TOPU'NDA DEVİR KURALI

Milli Piyango İdaresi tarafından 17 Ocak 2017 tarihinde yapılan Şans Topu gibi sayısal oyunlarında devir sayısı ile duyurusu şu şekilde: Sayısal oyunların oyun planları gereği; Sayısal Loto, Şans Topu ve On numara oyunlarında 4.kez büyük ikramiyeyi bilen olmaması halinde büyük ikramiye tutarı bir alt grupta ikramiye bilenlere dağıtılır. Süper Loto oyununda ise devir sınırlaması olmadığı için, altı rakamı doğru tahmin eden çıkana kadar devir devam etmektedir.