40 yıllık polis okuluna kilit!

40 yıl önce 1978’de kurulan Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi Bakanlar Kurulu kararı ile kaldırıldı. Karar Resmi Gazetede yayınlandı. Florya’daki merkezin arazisi, daha önce ticaret ve konut alanı ilan edilmişti. TOKİ, Atatürk Havalimanı’nın yanı başındaki arsaya rezidans ve alış veriş merkezi inşa edecek.

40 yıllık polis okuluna kilit!

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsisli okul arazisinin mülkiyeti 2015'de İçişleri Bakanlığı ile imzalanan protokol ile lojman karşılığında TOKİ'ye devredilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da 2017'de arsanın imar planı değiştirdi. Kapalı spor salonu, atış poligonu, eğitim binaları ve caminin yer aldığı alana konut ve ticaret izni verildi.

40 YILLIK OKUL

Okul, İstanbul Polis Eğitim Merkezi olarak 25 Ağustos 1978 yılında Kemalettin Eröge Polis Okulu'nun Florya bölümü olarak hizmete girmişti. 1 Ekim 1979 yılında ise İstanbul Polis Eğitim Merkezi adını aldı. Okula, 30 Mart 1995 tarihinde Emniyet Müdürü Şükrü Balcı'nın adı verildi.

okul-2

Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2001 yılında da Polis Akademisine bağlı Meslek Yüksek Okulu olmuş, ardından da Polis Meslek Eğitim Merkezi'ne dönüştürülmüştü. Şükrü Balcı 1978-1983 yılları arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunmuş, 1993 yılında da hayatını kaybetmişti.

Polis okuluna rezidans ve AVM İlginizi Çekebilir Polis okuluna rezidans ve AVM

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...