Sözcü Plus Giriş

500 fıçı bira ele geçirildi

İSTANBUL Polisi, Avcılar'da bir adrese sahte/kaçak bira operasyonu düzenledi. Baskında 500 fıçı biraya el konuldu, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Habip ATAM
16:25 -
500 fıçı bira ele geçirildi

Operasyon İstanbul Emniyeti’ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Ekipler; 6 ay önce, içki kaçakçılığıyla ilgili çalışma başlattı. Araştırmalarda, bar ve pavyonlara faturasız bira veren bir grup belirlendi.
Çalışmalarda, biraların depolandığı bir adres tespit edildi. Kaçakçılık Polisi Avcılar, Firuzköy, Bağlariçi Caddesi’ndeki adrese operasyon düzenledi. Baskında,  mükerrer bandrol düzenlenmiş, kaçak ya da sahte olduğu değerlendirilen 500 fıçı bira ele geçirildi.

İKİ ŞÜPHELİ YAKALANDI

Ele geçirilen biralardan numune alınarak incelemeye gönderildi. Polis ekipleri biraların merdivenaltı işletmelerde imaş edilmiş ya da yurtdışından getirilmiş olabileceğini değerlendiriyor.
Kamyonlara yüklenerek Emniyet dopusuna götürülecek 5 bin litre sahte birayla iligi 2 şüpheli gözaltına alındı.

Polis ekipleri düzenlenen operasyonla, 325 bin lira vergi kaybının da önüne geçmiş oldu. Şebekenin bu yöntemle yılda 118 milyon vergi kaybına sebep olduğu öne sürüldü.

Son güncelleme: 15:28 08.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more