Sözcü Plus Giriş

7 bin 500 TL’si çalınan market sahibi isyan etti

İzmir'in Torbalı ilçesinde, bir marketin tuvalet penceresinden içeri giren hırsızlar, kasadaki 7 bin 500 TL'nin yanı sıra, raflarda ve depoda bulunan 18 bin 500 TL'lik sigara ve tütün ürünlerini çalarak kaçtı.

20:30 -

Olay, geçen Perşembe günü Ayrancılar Mahallesi 64 Sokak üzerinde meydana geldi. Plakası henüz belirlenemeyen bir otomobille, Nurettin Bilanik’e (40) ait markete gelen 2 hırsız, tuvalet penceresinden içeri girdi. Kasadaki 7 bin 500 TL’yi çalan hırsızlar, daha sonra raflarda ve depoda bulunan, 18 bin 500 TL değerindeki sigara ve tütün ürünlerini, bir şeker çuvalına koyarak gecenin karanlığında kayıplara karıştı. Sabah iş yerine gelen Bilanik, soygunu fark edince durumu jandarmaya bildirdi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında çevredeki güvenlik kameraları da incelemeye alındı. Jandarma, birinin eşkâlini belirlediği 2 hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

market-dha2

BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR

Market sahibi Nurettin Bilanik, 26 bin TL’yi aşan zararın kendisini çok zor duruma sokacağını belirterek, “Ne Bağ-Kur borçlarımı ödeyebildim ne de muhasebeye olan borçlarımı ödeyebildim. 2 yıldır bu marketi işletiyorum, böyle bir olayla karşılaşmadım. Umarım jandarma en kısa sürede yakalar” dedi.

İLGİLİ HABERHırsızlar bu kez cami imamını dolandırdıHırsızlar bu kez cami imamını dolandırdıbasliksiz-2

OLAY KAMERALARA DA YANSIDI

Öte yandan, olay anı iş yerinin güvelik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, hırsızların markete girişi ve çuvala doldurdukları ürünleri taşımaları yer aldı. DHA

Son güncelleme: android-time 20:32 01.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more