Sözcü Plus Giriş

90 TL’lik aidatı ödeyemedi, çocuğu anaokulundan atıldı

Malatya'da devlete ait Orhan Bakış Anaokulu’na giden bir öğrenci 90 TL olan aidatı geciktiği gerekçesiyle okuldan atıldı. Okul müdürü ile görüşmeye giden baba soruları yanıtsız kalınca o anları cep telefonu kamerası ile kayda alıp sosyal medyada paylaştı.  Tepkiler üzerine çocuk okula geri dönerken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Ali Özgür İNAN
09:14 -

Malatya'ya başlı Yeşilyurt İlçesi’nde okul aidatını ödeyemeyince çocuğu anaokulundan atılan baba soluğu okulda aldı. Okul müdürü ile görüşen baba o anları da cep telefonu ile kayda aldı. Okul müdürüne ‘size durumumu anlatmıştım çocuğumu neden okuldan attınız’ diye sordu. Ancak soruları karşılıksız kaldı.

“PARAM YOK DİYE Mİ ATINIZ?”

Üzgün baba sorularına yanıt vermek yerine kendisinden kaçan okul müdürü A.Y.’ye ‘Hocam benim oğlumu neden devletin okulundan attınız? Param olmadığı için mi attınız? Suriyelilerin çocukları bile okurken benim oğlumu neden okuldan attınız’  diyerek tepki gösterdi. Veliye cevap vermeyen okul müdürü daha sonra kendini bir odaya kapattı. Okul görevlileri tarafından odaya girmesi engellenen baba çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

OKUL MÜDÜRÜ HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

Babanın paylaşımının ardından sosyal medyada olaya tepki yağdı. Konu ile ilgili sozcu.com.tr’ye açıklama yapan Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise olayla ilgili inceleme başlattıklarını belirtti. Okuldan atılmanın söz konusu olmadığını öne süren yetkililer çocuğun okuluna devam etiğini, okul müdürü ile ilgili kararın ise yapılacak inceleme sonucunda verileceğini ifade etti.

Son güncelleme: 10:13 16.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more