Sözcü Plus Giriş

98/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2018 Mayıs askerlik yeri e-Devlet’ten sorgulanacak

98/2 dönem askere gidecek olanalar askerlik yerleri ne zaman açıklanacak merak ediyor. Yedek subay, kısa dönem veya uzun dönem er adaylarının askerlik yeri bekleyişi sürüyor. Vatani görevini yapmayı heyecanla bekleyen yurttaşlar askerlik yeri sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden kolayca yapabilecek. Peki 2018 mayıs ayında yani 98/2 tertip askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

09:26 -
98/2 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? 2018 Mayıs askerlik yeri e-Devlet’ten sorgulanacak

Vatani görevini yapacak er adayları 98/2 askerlik yerlerinini açıklanmasını bekliyor. MSB askerlik yerlerinin ne zaman açıklanacağına dair duyuru yaptı. 98/2 askerlik yerleri nisan ayı içerisinde açıklanacak. Adaylar askerliklerinin nerede yapacaklarını e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. İşte Mayıs 2018 98/2 askerlik yerleri hakkında bilgiler…

98/2 ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, msb.gov.tr resmi internet sitesi aracılığıyla 2018 Şubat 98/2 celp alımlarıyla ilgili önemli açıklamalar gerçekleştirerek, 2018 Mayıs celbinde askeri birliğe katılım gösterecek olan adayların acemi birlikleri 14 Nisan 2018 tarihinde (değişkenlik gösterebilir) şeklinde duyuru yayımlandı.

E-DEVLET ŞİFRENİZİ ÜCRETSİZ NASIL YENİLEYEBİLİRSİNİZ?

e-Devlet Şifrenizi unutursanız yeniden temin etmek için PTT şubelerine başvurmak zorunda değilsiniz. Eğer daha önce kullanıcı profilinize cep telefonu bilginizi tanımladıysanız, şifrenizi kendi kendinize ücretsiz olarak yenileyebilirsiniz. Şifre yenileme işlemini bu adresten gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca e-imza, mobil imza ve https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris adresini kullanarak internet bankacılığı ile şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.
bedelli-askerlik-son-durum
CELP NEDİR?

Askerlik alımları dönem dönem olarak yapılır ve halk arasında buna celp adı verilmektedir. Bu bakımdan kişiler askerlik yerini öğrenmesi için bu celp dönemlerinin açıklanması ve yer bilgilerinin açıklandığının ilan edilmesi ile birlikte portala giriş yaparak öğrenmesi mümkündür.

Son güncelleme: 09:28 28.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more