Sözcü Plus Giriş

Suriye’deki elebaşı Öcalan posteri imha edildi!

Afrin yakınlarında bulunan Bülbül beldesinde dev bir teröristbaşı Öcalan posteri bulunduğu bilgisi paylaşılmıştı. Haberin yayınlanmasının ardından havalanan jetlerimiz elebaşı Öcalan'ın posterini havaya uçurdu.

16:31 -
Suriye’deki elebaşı Öcalan posteri imha edildi!

Afrin'e bağlı Bülbül beldesine yakın bir konumda terör örgütü elebaşısı Öcalan'ın uydu görüntüsü Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ile ortaya çıktı. Görüntünün yayınlanmasının ardından jetlerimiz havalandı ve elebaşının posteri havaya uçuruldu.

kilis-1Amerika Birleşik Devletleri'nin YPG'nin terör örgütü olmadığı, PKK ile organik bağının bulunmadığı iddiası uydu görüntüsü ile çürüdü. ABD'nin Türkiye'nin uyarılarına rağmen desteklediği YPG'nin PKK ile bağlantısı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın uydu görüntüsü ile bir kez daha ortaya çıktı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ile deşifre olan görüntü Afrin'e bağlı Bülbül beldesinin yakınlarında yer alıyordu. Uygulamaya girildiğinde coğrafi sekmesinde uygun koordinatlar girilince terör örgütü yöneticisinin görüntüsü açıkça ortaya çıkıyordu.

 

Poster imha edildi

Darmık Dağı’nda bir çok ayrı nokta Türk savaş uçakları tarafından vuruldu. Darmık Dağı, Hassa ile Kilis arasında bulunuyor. Vurulan hedefler arasında Darmık Dağı’ndaki terör örgütü elebaşı Öcalan’a ait dev bir poster de bulunuyordu. Türk savaş uçaklarının başarıyla imha ettiği hedefe ilişkin görüntüler ortaya çıktı.
ekran-11

kilis-2kilis-3uctu-11
Son güncelleme: 17:11 31.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more