Abdülhamit Gül’den çocuk istismarı tedbirlerine yönelik açıklamalar

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, çocuk istismarına karşı tedbirlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Abdülhamit Gül’den çocuk istismarı tedbirlerine yönelik açıklamalar

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yarın 6 bakanlıktan oluşan komisyonun çalışmalarına başlayacağını söyleyerek , “Kastrasyon, kimyasal hadım uygulaması da dahil tüm tedbirleri masaya yatıracağız” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, çocuk istismarına yönelik tedbirlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Gül’ün açıklamaları:

Çok verimli bir toplantının geçeceğini, buradan çıkan sonuçların da kurumlarda uygulanacağını da düşünüyoruz. Çocuklarımıza yönelik suçların, uyuşturucu gibi bazı suçların caydırıcı hale getirilmesi hususunu masaya yatırmış olacağız. Adana’da yavrumuza yapılan adice saldırı, iğrenç bir suçtur. Suçlamaların ötesinde bir cinayettir. Çocuk istismarın ötesinde o hainin yapmış olduğu istismarın ötesinde bir cinayettir.

Kimyasal hadım uygulaması da dahil olmak üzere tüm bu tedbirleri, yasa ile yapacaklarımızı, tüm enstrümanları masaya yatıracağız. Esasen suça giden yolları ortadan kaldırma, önleme, ıslah etme. Bunun için ne gerekirse, asla geri durmadan bunları değerlendireceğiz. Başbakan ve Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz.

Toplumun her kesimin duyarlılığı ile bu sorunları aşma çabası içinde olacağız.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...