Adana’daki engelliye dayak olayında hem ceza hem tahliye

Adana’da engelli 23 yaşındaki Agit Acun'u bindiği dolmuş içerisinde acımasızca döven tutuklu 3 sanığa ilk duruşmada 1 yıl 10 ay hapis cezası verilip cezaları ertelenerek tahliye edildi. Tutuksuz 1 sanık ise beraat etti.

Adana’daki engelliye dayak olayında hem ceza hem tahliye

Adana Adliyesi 9. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar   Ahmet G. (20), Çağrı Can Ç. (20), Ahmet B. (19) ve tutuksuz İsmail K. (20) ile engelli genç Agit Acun katıldı. Duruşmaya Baro Başkanı Veli Küçük ile çok sayıda avukat ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Vekili de katıldı.

resimid_4593537
Duruşmada 4.5 yıl hapsi istenen sanıklar, Agit Acun'un engelli olduğunu bilmediklerini , dolmuş içinde kendilerine karşı yaptığı hareket nedeniyle refleksle vurduklarını belirterek, “Engelli olduğunu bilsek el kaldırmazdık” dediler.

Tercüman aracılığıyla ifadesi alınan Agit Acun da, dolmuşta etrafı izlerken olayın aniden başladığını belirterek, “Ben duymuyorum, kulağım işitmiyor diye hareket yaptım. Birisi omzumdan çekiştirdi. Birisi eliyle kafama bastırdı. Ondan sonra üzerine geldiler ve beni dövdüler. Ben de kendimi korumaya çalıştım” diye konuştu.

Toplu taşıma aracında darp edilen engelli genç hakkında soruşturma! İlginizi Çekebilir Toplu taşıma aracında darp edilen engelli genç hakkında soruşturma!

Mahkeme hakimi,   Ahmet G., Çağrı Can Ç. ve Ahmet B.’yi   1’er yıl 10’ar ay hapis cezasına mahkum etti. Cezaları hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevrilip 5 yıl süreyle ertelendi. Sanıklar tahliye edilirken tutuksuz sanık tutuksuz İsmail K. ise delil yetersizliğinden beraat eti.

ADANA'DA AGİT ACUN'UN, AHMET GÜNSEL'İN CÜZDANINDA BULUNAN 280 LİRAYI ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ. ACUN CÜZDANI POLİSE TESLİM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

ADANA’DA AGİT ACUN’UN, AHMET GÜNSEL’İN CÜZDANINDA BULUNAN 280 LİRAYI ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ. ACUN CÜZDANI POLİSE TESLİM ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Duruşma sonrası engelli genç Agit Acun ile birlikte açıklama yapan Baro Başkanı Veli Küçük, kararın kamu vicdanını tatmin etmediğini, sanıklar için bir ceza değil, bilakis ödül niteliğinde olduğunu, olayın toplumda yarattığı infialin ve beklentinin çok altında bir ceza olduğunu, karara HAGB yönünden Ağır Ceza Mahkemesine itiraz edeceklerini, beraat ve verilen düşük ceza miktarı yönünden ise Bölge Adliye Mahkemelerine İstinaf talebinde bulunacaklarını ve davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

ADANA'DA İŞİTME ENGELLİ AGİT ACUN, MİNİBÜSTE TARTIŞTIĞI 4 KİŞİ TARAFINDAN DÖVÜLMÜŞTÜ.

ADANA’DA İŞİTME ENGELLİ AGİT ACUN, MİNİBÜSTE TARTIŞTIĞI 4 KİŞİ TARAFINDAN DÖVÜLMÜŞTÜ.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...