Sözcü Plus Giriş

‘Adliyedeki cinayet’ davasında yeni gelişme

İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde, görülen bir dava sırasında taraflar arasında çıkan kavga sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, 4 şüphelinin müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Son duruşmada kan donduran olayın detayları da günyüzüne çıktı.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 13:34, 05/02/2018
‘Adliyedeki cinayet’ davasında yeni gelişme

İstanbul Kartal'daki Anadolu Adliyesi'nde, 24 Ağustos 2017 tarihinde görülen bir dava sırasında taraflar arasında çıkan kavga sonucu bir kişinin silahla vurularak hayatını kaybettiği, bir kişinin de yaralandığı olaya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

 

ADLİYE BİNASINDA PUSU KURMUŞLAR!

Hazırlanan iddianamede, şüpheli F.K.'nın 2016 yılında kendisine karşı işlenen olayla ilgili Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davaya müşteki olarak katılmak amacıyla kendi aracıyla üzere yola çıktığı anlatıldı. Şüpheli F.K.'nın iş yerinde çalışanları olan diğer şüpheliler H.Ö., M.A. ve Y.E.'nin de başka bir araçla F.K.'yı takip ederek, Anadolu Adliyesi'nin otoparkına girdikleri aktarılan iddianamede, şüphelilerden F.K.'nın müşteki olduğu duruşmaya girdiği, çalışanları olan diğer şüphelilerin ise adliyenin B Blok eksi dördüncü katında bulunan çay ocağına geçtikleri aktarıldı.

Kavga eden grupları polisler ayırdı

İddianamede, duruşmanın devam ettiği sırada, davanın diğer tarafı olan ve aralarında Salih Hakyolu ile Barış Güngör'ün bulunduğu grup ile F.K.'nın çalışanları olan grup arasında kavga çıktığı belirtilerek, özel güvenlik görevlileri ve polis memurlarının olaya müdahale ettiği, şüpheli F.K'nın çalışanlarının olduğu grubun adliyenin eksi beşinci katındaki otoparka indirdikleri, diğer grubu da adliye dışına çıkardıkları belirtildi.

Çalışanlarını ateş etmeleri yönünde azmettirmiş

Şüpheli F.K.'nın taraflar arasındaki kavgayı öğrenmesinin ardından duruşmadan çıkarak, çalışanları olan diğer şüphelilerin yanına otoparka indiği ve tekrar saldırıya uğrayabileceği düşüncesi ile çalışanları H.Ö., M.A., ve Y.E.'yi diğer gruba karşı ateş etmeleri yönünde azmettirdiği belirtilen iddianamede, şüphelilerin iki ayrı araçla adliyenin otoparkından çıkış yaptıkları anlatıldı.

Adliye çıkışında araçtan diğer gruba ateş açılmış

Şüpheliler H.Ö., M.A. ve Y.E.'nin içinde bulunduğu araçtan, adliyenin çıkışında bulunan bir kafenin önünde bekleyen gruba doğru ateş edildiği aktarılan iddianamede, aracı kullanan şüpheli H.Ö.'nün panikle olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken kaza yaptığı, şüphelilerin aracı bir benzin istasyonuna bırakarak kaçtıkları bilgisi verildi.

İstenen ceza belli oldu

Şüphelilerin açtığı ateş nedeniyle kafenin önünde bulunan Salih Hakyolu'nun hayatını kaybettiği, Barış Güngör’ün ise yaralandığı aktarılan iddianamede, şüphelilerden F.K'nin “kasten öldürmeye azmettirme” ve “kasten öldürmeye teşebbüs suçuna azmettirme”, diğer şüpheliler H.Ö, M.A. ve Y.E.'nin da “kasten öldürme” ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından müebbet ve 9'ar yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

İddianamenin, gönderildiği Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesi halinde şüphelilerin yargılanmalarına ilerleyen günlerde başlanacak.

İlginizi Çekebilirİstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda silah sesleriİstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda silah sesleri
Yayınlanma Tarihi:13:33,