Sözcü Plus Giriş

Afrin harekatında 46. gün, işte son durum!

TSK Afrin'i terör örgütlerinden adım adım temizlerken Mehmetçik'ten gelecek iyi haberleri bekleyen vatandaşlar son dakika gelişmelerini araştırıyor. Geçtiğimiz hafta Afrin'de 8 şehit verdiğimiz Keltepe'deki tünele JÖH ekipleri operasyon düzenledi. Afrin'deki hainlere karşı yapılan operasyon hakkında son durumu aktaran TSK öldürülen terörist sayısının 2872 olduğunu belirtti.

10:59 -
Afrin harekatında 46. gün, işte son durum!

TSK’nın Afirn’deki hain odaklara karşı ilerleyişi sürüyor. Afrin’den gelen güncel haberlere göre Mehmetçik adım adım Afrin’i PKK/PYD/YPG’li ve IŞİD’li teröristlerden temizliyor. Geçtiğimiz hafta Türkiye’yi yasa boğan çatışmada 8 şehit verdiğimiz Keltepe’deki tünele JÖH ekipleri operasyon düzenledi.

‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında, 1 Mart günü, Raco beldesindeki Keltepe’de 8 askerin şehit olduğu, 13 askerin de yaralandığı çatışmada teröristlerin saklandığı metrelerce uzunluktaki tünellere, jandarma özel harekat ekipleri operasyon düzenledi. Teröristlerin 8 askeri şehit ettiği, çok sayıda tuzaklanan patlayıcıya rastlanan, sözde ‘sorumlular' için özel bölümlerin bulunduğu tünelde mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

afrin son durum

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 2872 OLDU!

Afrin’deki PKK/PYD/YPG’li ve IŞİD’li hainlere yönelik devam eden Zeytin Dalı harekatında öldürülen terörist sayısı 2872 oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçen 20 Ocak günü Türkiye'nin sınır hattı ile bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG'li ve IŞİD'li teröristlere yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekâtı'nda 46'ncı güne girildi.

Genelkurmay Başkanlığı, teröristlere ait hedeflerin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesiyle sürdürülen harekâtın başından bu yana, 95'i son 24 saatte olmak üzere toplam 2 bin 872 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İHA-DHA

Son güncelleme: 09:09 14.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more