Afrin için borç affı…

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Afrin’de görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, banka kredi ve kredi kartı borçlarının silinmesini istedi. Bu konuda hazırladığı yasa teklifini TBMM Başkanlığına sunan Tanal, “Afrin’de görev yapan askerlerimiz, bizim için canını feda ederken, devletin de onlara karşı görev ve sorumlulukları vardır’’ dedi.

Afrin için borç affı…

Yasa teklifi ile “Afrin'de görev yapan TSK'ya mensup tüm personelin, banka kredi ve kredi kartı borçları tüm fer'ileri ile birlikte devlet tarafından ödenir” hükmü getiriliyor.

HACİZ GELMESİN

Tanal teklifin gerekçesinde Afrin'de şehit olan uzman çavuş Musa Özalkan'a haciz geldiğini hatırlattı ve bu tip olayların önüne geçilmesi gerektiğini belirterek şöyle dedi:

“Vatan müdafaası uğrunda canını hiçe sayan TSK personelimiz, bankalardan kredi çekmekte, kredi kartı kullanmakta ve ağır ekonomik şartlar altında hem vatan müdafaasında bulunmakta hem de maddi güçlük yaşamaktadır. Afrin'de görev yapan TSK personelinin tüm banka kredi, kredi kartı borçlarının devlet tarafından karşılanmasıyla, yurt savunmasında canını hiçe sayarak fedakarlıkta bulunan personelin ekonomik güçlüklere karşı verdiği mücadelede, devletimizin desteğinin sağlanması amaçlanmıştır”

Şehide haciz İlginizi Çekebilir Şehide haciz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...