Sözcü Plus Giriş

Afrin’de destek olacak! Aktif Pulat koruma sistemi testi geçti…

Zeytin Dalı harekatı sürerken Akkor Pulat aktif koruma sisteminin ayrıntıları hakkında Savunma Sanayi Müsteşarı açıklama yaptı ve testlerin başarılı geçtiğini belirtti. Afrin'e düzenlenen operasyonlarda kullanılan tanklara da entegre edilmesi beklenen Akkor Pulat aktif koruma sisteminin özellikleri merak edilmeye başlandı...

10:35 -
Afrin’de destek olacak! Aktif Pulat koruma sistemi testi geçti…

Akkor Pulat aktif koruma sistemi testlerden başarıyla geçti ve Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir sistem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Akkor Pulat aktif koruma sisteminin özellikleri nedir? Akkor Pulat koruma sistemi hangi kabiliyetlere sahip?

İSMAİL DEMİR’İN “AKTİF PULAT” AÇIKLAMALARI

“Müsteşarlığımız tarafından geliştirilen Akkor Pulat aktif koruma sistemi, atışlı test faaliyetleri başarıyla gerçekleştirildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan tanklarımıza kısa sürede entegre edilecek olan sistem, bu anlamda dünyada ilk kez muharebe alanında kullanılan aktif koruma sistemi olacak.

Bu süreçte yoğun emek sar feden ASELSAN ve TÜBİTAK Sage çalışanlarımızı da tebrik ediyorum”

PULAT KORUMA SİSTEMİ DETAYLARI

Sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile platforma yöneltilmiş olan tehditleri tespit eder, ardından “Fiziksel İmha (Hard-Kill)” yeteneği ile tehdidi platforma çarpmadan önce uygun zaman ve mesafede etkisiz hale getirir. PULAT gerek yakın mesafeden fırlatılan tanksavar roketlerine karşı gerekse de uzak mesafeden fırlatılan güdümlü tanksavar füzelere karşı modül yerleşimine bağlı olarak her yönü kapsayan 360°'lik tam bir koruma kalkanı sağlar. Platform üzerine dağıtık olarak yerleştirilen koruma modülleri sayesinde birden çok tehdide karşı aynı anda etkinlik sağlar. PULAT dağıtık ve modüler mimarisi sayesinde birçok farklı tipte zırhlı araca uyarlanabilen aktif koruma sistem çözümüdür.

• Karşı Tedbir Modülü
• Karşı Tedbir Mühimmatı
• Yüksek Teknoloji Tetik Radarı
• Güç Dağıtım Birimi
• Kontrol Paneli çalışma.

aktif-pulat-koruma-sistemi

PULAT KORUMA SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Fiziksel imha (hard kill) kabiliyeti
• Uygun modül yerleşimi ile 360 derece tam koruma
• Radar ile tehdit algılama çözümü sayesinde toz, çamur, kar,
yağmur gibi zorlu çevresel şartlar altında etkin çalışabilme
• Asimetrik harpte yakın mesafeden atılan anti tank tehditlere
karşı reaksiyon verebilme
• Aynı anda birden fazla tehdide karşı etkin
• Dağıtık mimarisi sayesinde farklı sayıda modül seçimi
yapılarak birçok zırhlı araca uyarlanabilme

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more