Sözcü Plus Giriş

Afrin’de hayat normale dönüyor

İşte operasyon sürecinde, batı medyasının da alet edildiği "Afrin'de sivil halk da bölgeyi terk ediyor" iddiasını boşa çıkaran fotoğraflar... Sözcü ekibi, Afrin'den bildiriyor...

Sozcu.com.tr
10:38 -
Afrin’de hayat normale dönüyor

Mehmet Serbes-Ceyhen Özgönül/SÖZCÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’yla girdiği Suriye'nin Afrin kentinde hayat yavaş yavaş normale dönüyor.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

66. gününe girilen operasyonun son günlerinde PKK’nın propagandasına malzeme olan “Afrin’i siviller de terk ediyor” iddiasının da çekilen bu fotoğraflarla yalan olduğu ortaya çıktı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

ŞEHİR O KADAR KALABALIK Kİ…

PKK/PYD'nin yıllar süren baskısından kurtulan halk, Türk askerine sevinç gösterilerinde bulunurken şehrin kalabalıklaşması nedeniyle ihtiyaçları da artıyor.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

FIRINLAR KAPALI DURUMDA

Kızılay'ın seyyar mutfak kurarak halka sıcak yemek dağıttığı Afrin'de dükkan ve fırınlar kapalı durumda. Çünkü bunların bir kısmı yağmalanmış. Bu nedenle un ve su sıkıntısı had safhada. Yetkililer Afrin için yardım gönderecek vatandaşların hayırseverlerin ve sivil toplum örgütlerinin su ve un için yoğunlaşmasını tavsiye ediyor.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Bu arada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin şehre yerleştirilen bombalı tuzakları etkisizleştirme çalışmaları da sürüyor. Şehir bombalı tuzaklardan temizlenince nüfusunun hızla artacağı ve dönüş yapanlara izin verileceği bildiriliyor.

 

İLGİLİ HABERAfrin'de ÖSO askerlerinin toplu mezarı ortaya çıktıAfrin'de ÖSO askerlerinin toplu mezarı ortaya çıktı
Son güncelleme: 10:49 26.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more