Zeytin Dalı Harekatı’nda 20. gün: Afrin Operasyonu’nda 1028 terörist öldürüldü! İşte son durum…

Zeytin Dalı Herakatı'nın 20. gününe girildi. Suriye'nin Afrin bölgesindeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonda son habere göre etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1028 oldu.

Zeytin Dalı Harekatı’nda 20. gün: Afrin Operasyonu’nda 1028 terörist öldürüldü! İşte son durum…

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından KK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD’e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda 20. gününe girildi.  TSK’dan yapılan açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı” kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 7 Şubat 2018 tarihinde 29 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1028 olmuştur. Zeytin Dalı Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir” denildi.

20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nda kapsamında gece Kilis ve Hatay’ın hudut karakollarından Afrin kırsalındaki terör mevzileri vuruldu. Hatay’ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinin karşısına düşen Cinderes bölgesine gece boyunca top atışları yapıldı.

Harekât kapsamında TSK birlikleri ve ÖSO unsurları Afrin’e doğru ilerledikçe, operasyon da sınırdan çıplak gözle artık görünmüyor. Zayiat vermemek için Afrin’e adım adım ilerleyen askerler, teröristlerin mayın ve bubi tuzaklarını temizleyerek güvenli yol açıyor. Zaman zaman teröristlerle çatışmalar da yaşanıyor.

Diğer taraftan, harekâta katılan Mehmetçiklere ve ÖSO unsurlarına yurdun dört bir yanından da destek için bal, küçükbaş hayvan, peynir, su, yöresel yiyecekler ile soğuktan korunmaları için bere, atkı gibi giyim malzemeleri gönderilmeye devam ediliyor. Kilis ve Hatay bölgesinden de Afrin’e ilerleyen birliklere lojistik sevkiyat da sürüyor.

İlker Başbuğ'dan çarpıcı Afrin yorumu: 'Asker çatışırken...' İlginizi Çekebilir İlker Başbuğ'dan çarpıcı Afrin yorumu: 'Asker çatışırken...' Afrin'de tanksavarlı saldırı: 2 askerimiz şehit oldu İlginizi Çekebilir Afrin'de tanksavarlı saldırı: 2 askerimiz şehit oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...