Sözcü Plus Giriş

Afrin’de yaralanan askerlerin sağlık durumlarına ilişkin açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaralanan askerler Hatay’da bölgedeki hastanelere sevk edildi. AKP Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaralanan askerleri hastanede ziyaret ederek son durumları hakkında bilgi verdi. AKP'li Karasayar, 3 askerin Kırıkhan Devlet Hastanesinde olduğunu belirterek sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Güncellenme: 11:49, 15/03/2019

AKP Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Devlet Hastanesine gelerek Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan askerleri ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Karasayar, “Şu anda 3 tane yaralımız burada var. Yaralılarımızın durumu iyi. Sıkıntılı olanları da hemen daha iyi tedavi almaları amacıyla GATA’ya gönderiyoruz. Ama yaralılarımızın durumu iyi” dedi.

AMBULANS GEÇİŞLERİ İÇİN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Başkan Yavuz ise, Kırıkhanlı vatandaşlardan ambulans geçişleri konusunda duyarlı olmalarını isteyerek, “Burada çok güzel bir ekip var. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kendi alanında çok deneyimli uzman hekim arkadaşlarımız var. Allah’ın izniyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti, devleti ve milletiyle hükümetiyle çok güçlü. Bunların hepsi atlatılacak. Bizim buradan özellikle herkes evinde rahat olsunlar. Caddelerimizin, sokaklarımızın ambulansların rahat geçebileceği şekilde hastane önünde bizi rahat bırakırlarsa daha çok faydalı olacakları kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.  İHA

Yayınlanma Tarihi:23:36,