Sözcü Plus Giriş

Afrin’e büyük sevkiyat! 100 araçlık JÖH – PÖH takviyesi | Afrin’de son durum

Son dakika haberlerine göre; Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e yönelik devam eden operasyon kapsamında yaklaşık 100 araçlık JÖH ve PÖH konvoyu Afrin kent kuşatması için Suriye’ye girdi.

18:26 -
Afrin’e büyük sevkiyat! 100 araçlık JÖH – PÖH takviyesi | Afrin’de son durum

Afrin’den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatı'nın 50'inci gününde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusunun (OSÖ) Suriye'nin Afrin kentine yönelik operasyonları devam ediyor. Akşam saatlerinde doğu illerinden gelen Jandarma Özel Harekat ve Polis Özel Harekata ait yaklaşık 100 kirpi tipi araç Öncüpınar Sınır Kapısından Suriye'ye geçiş yaptı. Suriye'ye giren JÖH ve PÖH personelinin Afrin kent kuşatması ve çevresinde görev alacağı öğrenildi.


ÖSO VE SİLAHLI KAMYONET SEVKİYATI
Öte yandan Kilis’ten üzerinde doçka uçaksavarların monteli olduğu Özgür Suriye Ordusuna ait kamyonetleri taşıyan TIR’lar, sınır hattına yönlendirildi. ÖSO mensuplarının da içerisinde olduğu görülen otobüsler ve kamyonetlerin yüklü olduğu TIR’lar, güvenlik önlemleri eşleğinde Hatay’ın Hassa ilçesine doğru ilerledi.  Ajanslar

Son güncelleme: 19:27 10.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more