Sözcü Plus Giriş

Ağustos sıcaklarla geldi! Sağanaklar ne zaman bitecek? Son hava durumu tahminleri…

Yağışsız günlerde bunaltıcı sıcaklar vatandaşları etkiliyor. Dönem dönem şiddetli yağışlarla geçen günlerin ardından gelen sıcak havalar özellikle yüksek nemle beraber etkisini artırıyor. Hava durumu tahminlerine göre yer yer mola veren sağanaklar tekrar kendini gösterecek. İşte Meteoroloji'den son hava durumu tahminleri...

07:27 -
Ağustos sıcaklarla geldi! Sağanaklar ne zaman bitecek? Son hava durumu tahminleri…

Hava sıcaklıkları yükselirken, mola veren sağanaklar yer yer etkisini sürdürüyor. İstanbul’da bugün yağış beklenmese de yarın sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Toroslar Mevkii ile Sakarya, Bilecik, Kütahya, Osmaniye, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Sivas, Tokat ve Bingöl çevreleri ile Hatay’ın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

hava-durumu-son-dakika

KARADENİZ’DE KUVVETLİ YAĞIŞLAR

Tahminlere göre yağışların; Ordu, Giresun, Rize çevreleri ile Trabzon’un doğu ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more