Ailesine kızan babaya ceza

Kamyon şoförü baba Ş.A. gece vakti eşi ve iki çocuğunu evden kovdu. 'Şefkat ve merhametle bağdaşmayacak biçimde davranan' baba Ş.A. hakkında 3'er kez kötü muamele suçundan 2’şer aydan 1’er yıl olmak üzere toplamda 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Ailesine kızan babaya ceza

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle gelişti; 7 Ağustos 2016 tarihinde Bağcılar’da gerçekleşen olay günü baba Ş.A. evinde alkol alırken, eşi saat 22:30 sularında akraba ziyaretinden 19 yaşındaki kızı A.A. ile 17 yaşındaki oğlu H.A. ile birlikte eve geldi.

Anne ve çocukları kapı ziline bastı ancak Ş.A. kapıyı açmadı. Anne Ş.A., şüpheli Ş.A.'nın annesi arayarak durumu anlattı. Annesi olayı öğrenince kapıyı açan Ş.A. karısı ve kızını eve aldı ancak oğlunu almadı. Kapıyı içerden kilitleyen Ş.A. oğlunu evde istemediğini söyleyerek kovdu. Anne Ş.'ün de eşine itiraz etmesi üzerine Ş.A. karısı ve kızını tekrar evden kovdu ve kapıyı bir kez daha içeriden kilitledi. Evden gelen bağrışmalar üzerine komşular polise haber verdi. Bu davranışları nedeniyle eşi ve çocuklarını gece saatlerinde evden kovarak şefkat ve merhametle bağdaşmayacak biçimde davranan baba Ş.A. hakkında 3 er kez kötü muamele suçundan 2'şer aydan 1'er yıl olmak üzere toplamda 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

‘AMACIM KÖTÜ DAVRANMAK DEĞİLDİ'

Bakırköy 40. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada baba Ş.A. ” Ben kötü davranmadım. ” diyerek kendisini savunurken olay gününü ise şöyle anlattı. “Eşim ve çocuklarım geç vakit eve geldiler. Ben onlara kızdım. Mahallemiz kötüdür, eşim ve çocuklarım kardeşine gitmişti. Geç gelince ben de kızdım. Bu saatte eve mi gelinir deyip onları eve almadım. Amacım onlara kötü davranmak değildi, bir daha o şekilde davranmasınlar diye eve almadım, pişmanım, suç işleme kastım yoktur.”

Anne Ş.A.  ve çocukları A.A. ve H.A da şikayetçi olmadıklarını olay günü polisi komşularının çağırdığını baba Ş.A. nın yaptığından pişman olduğunu söylediler.

Mahkeme Ş.A.'nın ailesine yönelik kötü muamele eylemini işlediğine kanaat getirerek her biri için 2'şer ay cezalandırılmasına, ancak sabıkası olmaması, olay sebebiyle meydana gelmiş bir zarar bulunmaması ve duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurulduğunda cezasının 1'er ay 20'şer günü indirilerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...