AKP kongresinde ‘FETÖ’ iddiası ortalığı karıştırdı

AKP'nin Adana'daki kongresine FETÖ iddiaları damga vurdu. Yüreğir ilçesinde düzenlenen kongrede bir grup AKP'li mevcut başkana tepki göstererek "FETÖ’cü Başkan istemiyoruz” sloganı attı.

Adana’nın Yüreğir ilçesi düzenlenen AKP kongresinde ortalık bir anda karıştı. Tansiyonun yükselmesine neden olan kişiyse Yüksek Seçim Kurulu görevlisi oldu. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile milletvekillerinin de katıldığı kongrede oy kullanılmaya geçileceği sırada iddiaya göre Mustafa Çiçek başkanlığa liste çıkarıp aday olmak istedi.

Foto: İHA

Foto: İHA

DİVAN KABUL ETMEDİ

Divan Kurulu ve AK Parti Genel Merkezi ise çeşitli gerekçelerle Çiçek'in adaylığını kabul etmedi. Bunun üzerine Çiçek ve yanındakiler taşkınlık çıkardı.

Foto: İHA

Foto: İHA

“FETÖ’CÜ BAŞKAN İSTEMİYORUZ”

Mevcut ilçe başkanı Ahmet Çözer’in, FETÖ’yle bağlantılı olduğu ileri sürülen Nizam-Der üyesi olduğu belirtildi. Delegelerden bazıları YSK’nın bu kararına sert tepki gösterdi. AKP’li bazı üyeler “FETÖ'cü başkan istemiyoruz” diye slogan attı.

slogan

Olaylar sırasında AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile diğer milletvekilleri salonu terk etti. Yaşanan gerginlik sonrası devreye Çevik Kuvvet Polisleri ve güvenlik görevlileri girdi. Yaklaşık 1.5 saat uzayan kongre daha sonra Ahmet Çözer'in tek liste üzerinden oylanmasıyla devam etti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...