Sözcü Plus Giriş

AKP’de şok istifa! 45 gün önce seçilmişti…

45 gün önce yapılan kongreyle başkan seçilen AKP Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ istifa etti. Çanakkale'de geçen ay da il yönetiminden 7 isim istifa etmişti. Bu kişilerden bazılarının FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiası krize neden olmuştu.

Veli TOPRAK
16:27 -
AKP’de şok istifa! 45 gün önce seçilmişti…

21 Ocak Pazar günü yapılan kongrede il başkanlığına seçilen Karadağ ile AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan arasında son dönemde sıkıntılar yaşandığı konuşuluyordu.

SÖZCÜ'nün edindiği bilgiye göre Turan, il yönetimine alınan bazı isimlerin ‘FETÖ ile bağlantılı iddialarına’ çok kızdı.
İl yönetimini suçlayan Bülent Turan, başkanın fatura ödemesini istedi. Genel Merkez, ilk önce istifa taleplerine olumlu yaklaşmadı. Ancak konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktarıldığı ve istifanın da bu gelişmeden sonra yaşandığı belirtiliyor.

‘KİŞİSEL HIRSLAR’

Dünya Kadınlar Günü'nde, AKP'li tek kadın il başkanı olarak istifa ettiğini açıklayan Karadağ, isim vermeden bazı göndermeler de yaptı ve şöyle dedi:  “Bugün benim için çok özel bir gün, AKP'nin görev yapan tek kadın başkanı olarak kadınlar gününde sizlerin karşısındayım. Zor bir dönemde 3 genel başkanla çalıştım. 2 yılı birlikte geçirdik, ülkemiz tarihi süreçlerden geçiyorken, kimsenin kişiselliği, kibirleri ve hırslarıyla uğraşamayız dedik ve nitekim öyle de yaptık. Çanakkalemizi, partimizi çocukca oyunlara ve hırslara daha fazla alet etmemeliyiz dedik. Hiç kimse kişisel hırslarını partinin üzerinde tutamaz ve tutmamalıdır. İl başkanı olursunuz, vekil olursunuz, grup başkanvekili olursunuz, bakan olursunuz, genel başkan yardımcısı olursunuz her şey olursunuz ama bu görevlerin hiçbiri partimizden önemli değildir, önemli olmamalıdır.”

Son güncelleme: 17:31 08.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more