Sözcü Plus Giriş

AKP’den ilginç ‘Gökçek’ açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AKP'nin eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterileceğine ilişkin iddialar üzerine NTV'de yaptığı açıklamada 'Gökçek'in görevden alınması iş olsun diye istenmedi' dedi.

11:30 -
AKP’den ilginç ‘Gökçek’ açıklaması

Yazıcı şunları kaydetti;

“Türkiye siyasetine gündeme ittifak konuşmalarının değerlendirmelerin oturduğu günden bu yana Cumhur İttifakı’na konu alan dışında ittifak yapılacak alanlar gündeme geldiğinde Cumhur İttifakı ayrı tutulmuştur. Sayın Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız bunu ifade etmiştir. Cumhur İttifakı’nı hep yerel seçimlerden ayrı tuttuk. Cumhur İttifakı burada bitti mi? Türkiye yeni sisteme geçiş gerçekleştirdi.

GÖKÇEK’İN ANKARA’DA MHP’DEN ADAY OLACAĞI İDDİASI

Benim gündemimde böyle bir konu yok. Bu konularda biraz mesafeliyim. Onun için görüş bildirmeyeceğim. Sözünü ettiğiniz kişi, bizim partimizde belediye başkanlığı yaptı, görevini bırakması istendi. Gökçek’in görevden alınması iş olsun diye istenmedi. Bunun ötesinde bir yorum yapmayacağım.

ÖĞRENCİ ANDI KARARI

Burada esas olan şu, Cumhurbaşkanımızın dediği doğru. 2013 yılında biz çıkardık. Bu tür işlerde dava açma süreci 2 aydır. Karar ne zaman verilmiş, 2018’de. Haklı değil mi Sayın Cumhurbaşkanımız 5 yıl neredeydiniz? Karar yargıya müdahale edemeyiz. Yargıya emir verilemez ama kararları eleştirilemez değildir. Biz anayasayı değiştirdik. Mahkemeler hukuki denetim yapar. Yönetmeliği kim değiştirir buna bakacak. Mahkeme bunun ötesine gidemez. MEB 2013 yılında ilk öğretim okullarıyla ilgili maddeyi yönetmelikten çıkarmış. Aynı bakanlık 2014’te sil baştan yönetmelik yayınlamış. Mahkemeler sorun üretmez, çözer. Hepimiz Türküz ama bu bir ayrıcalık değil.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:37 25.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more