Sözcü Plus Giriş

AKP’li Bakan Tüfenkci’den seçmene hakaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, seçim bölgesi Malatya’daki seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenlediği mahalle toplantısına katıldı. Tüfenkci burada, kendisini eleştiren bir seçmene hakaret etti.

null
Güncellenme: 22:13, 14/06/2018

AKP'li Bakan Bülent Tüfenkci, konuşmasında Malatya'ya kayısı için lisanlı depo yaptırdıklarını ve Toprak Mahsulleri Ofisi'ne de alım yaptıracaklarını söylediği anda bir vatandaş “Ne zaman yaptıracaksınız?” diye sordu.

“Lisanslı depo bittiğinde yapacağız Aziz” diyerek vatandaşa karşılık veren Bakan Tüfenkci'ye, bu kez “Zenginlerin elinde” tepkisi geldi.

Sosyal medyada yayımlanan videoda, AKP'lilerin vatandaşa müdahale ettiği anlaşıldı. Bakan Tüfenkci de vatandaşa müdahale edilmesinin ardından “Ya durun adam bir şey demiyor. Ya bırak Mehmet, Aziz anlayacak, anlayacak” dedi.

İlginizi ÇekebilirAKP Genel Başkanı Erdoğan'dan atama isteyen öğretmene büyük tepkiAKP Genel Başkanı Erdoğan'dan atama isteyen öğretmene büyük tepki

“HALK ERDOĞAN’DAN RAZI AMA MİLLETVEKİLLERİNDEN DEĞİL”

Odatv’nin haberine göre, “Aziz lisanslı depoyu kim yapıyor” diyerek yeniden vatandaşa yönelen Bakan Tüfenkci'ye AKP'lilerin müdahalesiyle karşı karşıya kalan vatandaş “Deremiz ortada” diye yanıt verdi.

Bakan Tüfenkci ise “Ya dereyi bırak, kayısından bahsediyorum” deyince vatandaş da “Tayyip Erdoğan'dan bu halk razı ama, milletvekillerinden değil” karşılığını verdi.

“KAFA ANLAMIYOR Kİ”

Bu sözler karşısında Bakan Tüfenkci üslubunu değiştirip vatandaşa şöyle hakaret etti: “Ya ben ne diyorum sen ne diyorsun Aziz, takıldın plak gibi. Kafa anlamıyor ki… Bak işte anlamıyor ‘Allah razı olsun' diyemiyor, ‘obüri ne oldu, obüri ne oldu' diyor…”

Yayınlanma Tarihi:22:09,