Sözcü Plus Giriş

AKP’li başkana saldırının ardından imar affı çıktı

Konya’nın Çumra ilçesinin AKPli Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda ayağından yaralanan belediye başkanı tedavi altına alınırken, saldırıyı gerçekleştiren Bahattin Y. karakola giderek teslim oldu. Daha önce polis aracını ateşe veren ve akli dengesi yerinde olmadığına dair raporu bulunan B.Y.'nin "İmar Affından yararlanamadığı için" Başkan'ı hedef aldığı ortaya çıktı.

Mehmet Ali KAYACI / Konya
11:54 -

Konya'nın Çumra ilçesinin AKPli Belediye Başkanı Mehmet Oğuz (45) belediye binasından çıkıp aracına bindiği sırada yanına Bahattin Y. isimli bir kişi yaklaştı. Bahattin Y., başkan Oğuz'a yanında getirdiği tüfekle ateş ederek olay yerinden hızla uzaklaştı. Her iki ayağından yaralanan belediye başkanı özel bir araçla Çumra Devlet hastanesine ardından Konya'daki bir hastaneye sevk edildi. Oğuz'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Saldırıya uğrayan AKPli Belediye Başkanı Mehmet Oğuz

Saldırıya uğrayan AKPli Belediye Başkanı Mehmet Oğuz

İMAR AFFI ÇIKTI!

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren Bahattin Y., daha sonra silahı ile birlikte polis merkezine giderek teslim oldu. Bahattin Y.'nin, imar affından faydalanmak için belediyeye su aboneliği müracaatı yaptığı, ancak bölgede şebeke hattı olmadığından aboneliği gerçekleşmediği ve bu nedenle aftan faydalanamadığı için Başkan Oğuz ile daha önce tartıştığı öğrenildi.

Polisteki sorgusu süren Bahattin Y.’nin sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında da tüfeklerle çektirdiği fotoğrafı yayınlaması dikkat çekti. Akli dengesi yerinde değil raporu olduğu öne sürülen Bahattin .Y'nin, daha önce de bir polis aracını ateşe verdiği öğrenildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:49 23.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more