AKP’li Metiner: Af için masaya oturmak lazım

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, MHP'nin gündeme getirdiği af teklifi için AKP'nin masaya oturması gerektiğini savundu ve "AK Parti bu sorunun çözülmesine katkı sağlamalıdır. MHP ile oturup bu konu hem toplum vicdanını rahatsız etmeyecek, hem de gerçek mağduriyetleri giderecek bir çerçeveye oturtulabilir. Eminim ki teklife CHP de destek verecektir. Bu konunun uzatılmadan çözülmesinde yarar var" dedi.

AKP’li Metiner: Af için masaya oturmak lazım

Metiner, MHP'nin hazırladığı teklifle ilgili Star Gazetesi'ndeki köşesinde bir yazı kaleme aldı. Metiner, “Af” denildiği andan itibaren istediğiniz şey sorgulanır hale geliyor. Ve kaçınılmaz olarak başkaca tanımlar türlü spekülasyonlar eşliğinde meydandaki yerlerini alıyorlar. AK Parti bu sorunun çözülmesine katkı sağlamalıdır. MHP ile oturup bu konu hem toplum vicdanını rahatsız etmeyecek, hem de gerçek mağduriyetleri giderecek bir çerçeveye oturtulabilir. Eminim ki bu teklife CHP de destek verecektir” dedi.

MHP teklifinin ‘Af' diye adlandırılamayacağını, “infaz rejiminde düzenleme” olabileceğini belirten Metiner, “İstenilen şeyin çerçevesi gayet iyi çizilmiş. Ve iddia edilen suç türlerinin hiç birine getirilmiş bir “af” söz konusu değil. Şahsen benim de istediğim “infaz rejiminde yapılacak düzenleme” ile bir kısım mağduriyetlerin sonlandırılması isteniyor” diyerek teklife destek verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...