Sözcü Plus Giriş

AKP’li vekile ceza şoku!

Geçen dönem AKP’den Batman milletvekili seçilen Ataullah Hamidi kiracı şoku yaşadı. Kiracı, Çukurambar’da bulunan yeri, atış poligonu olarak düzenledi ve belediyeden izinsiz tadilatlar yaptı. Çankaya Belediyesi de mülk sahibi olarak Hamidi’ye 57 bin 791 lira para cezası kesti. 'Nişangah' isimli poligon, seçimden bir hafta önce Sedat Peker tarafından açılmıştı

Veli TOPRAK
Güncellenme: 15:01, 05/07/2018
AKP’li vekile ceza şoku!

Hamidi, SÖZCÜ'ye “Benimle ilgisi yok, kiracımı ilgilendiriyor. Cezaya itiraz edecekler” dedi. Belediye yetkilileri ise, mimari projede olmayan bodrum kata ek, arka bölümden kapı açma, merdiven yapma ve 40 metrekarelik klima odası nedeniyle ceza kesildiğini bildirdiler.

sedat-peker-acti1

KOMŞULAR ŞİKAYET ETTİ

Mülkiyeti AKP'li vekil Hamidi'ye ait olan Çukurambar'daki Nişangah Atış Poligonu, komşular tarafından şikayet edilince, belediye ekiplerince denetlendi. İncelemede, projede olmayan birden fazla izinsiz tadilat tespit edildi. Bu tadilatların projede yer almaması gerekçesiyle işyeri sahibi AKP'li vekile 57 bin lira ceza kesildi.

Hamidi, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada ‘'Mülkiyet bana ait ancak geçtiğimiz aylarda bir işadamına kiraya verdim. Yapılan işlemlerden ve cezadan haberim yok. 57 bin lira ceza kesildiği bana da söylendi, itiraz edilecek'' dedi.

sedat-peker-acti3

Belediyenin kestiği ceza, imar affına da giriyor. AKP'li vekil de kiracısının Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne dilekçe vereceğini söyledi. Belediye yetkilileri, il müdürlüğünün cezanın af kapsamında olduğuna hükmetmesi halinde ceza tutarının ortadan kalkacağına dikkat çektiler.

Yayınlanma Tarihi:14:36,