Akşener’den Erdoğan’a: Sen hata yapıyorsun, gençler canını veriyor

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Sakarya'daki mitinginde Erdoğan'a seslendi. Akşener, "Sen hata yapıyorsun, gençler canını veriyor" dedi.

Akşener’den Erdoğan’a: Sen hata yapıyorsun, gençler canını veriyor

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki mitingin ardından Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda halka seslendi.

Türkiye’nin birinci probleminin işsizlik olduğunu belirten Akşener, “Bir seçime gidiyoruz Türkiye’nin halini öncelikle tespit etmemiz gerekiyor. Sakarya hem bir tarım kenti aynı zamanda sanayi kenti. Sakarya’nın en büyük problemi nedir? Genç işsizliğidir. Türkiye’nin her yerinde olan birinci problem genç işsizliğidir. Biz de diyoruz ki gençlerimize devlet iş vermek zorundadır. Eğer iş vermiyorsa işverene kadar gençlerimize 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağız ki gençlerimize istihdam ve iş imkanı ortaya koyabilelim” dedi.

Meral Akşener, Zonguldak'tan uyardı İlginizi Çekebilir Meral Akşener, Zonguldak'tan uyardı

‘O SÖZLEŞMEYİ İPTAL EDECEĞİZ’

Emeklinin açlığa mahkum olduğunu söyleyen Akşener, “Biz dedik 1500 iyi bayramlar ikramiyesi, bunlar ‘bin lira’ dedi. Kimine 500, kimine 750, kimine bin. Dolayısıyla emekli ölsün, öğrenci kredilerle yarınını ipotek versin, işçi asgari ücrete mahkum olsun. ‘Asgari ücretten vergiyi kaldıracağız’ dedik, ağaların siniri bozuldu. Şeker fabrikalarını sattın. 14 şeker fabrikasını sattın, tam 2 milyon insanı ilgilendiren bir konu. Ben de diyorum ki cumhurbaşkanı seçildiğim an şeker fabrikalarını satın alanlara sesleniyorum, satın o fabrikaları, içine elinizi sokmayın. O sözleşmeyi iptal edeceğiz, tekrar milletimin olacak. Şeker fabrikalarının bir yıllık zararı sarayın 13 günlük masrafına eşit. Evet şimdi olağanüstü hali seçimi kazanırsa kaldıracakmış. Elini tutan mı var? Çıkar bir kanun hükmünde kararname hemen olağanüstü hali kaldır. Kaldıramaz ama ben kaldıracağım” diye konuştu.

Foto: DHA

Foto: DHA

‘SEN HATA YAPIYORSUN GENÇLER CANINI VERİYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Akşener şöyle konuştu:

Meral Akşener: Bu ucube sisteme ya 'evet' ya da 'tamam' diyeceksiniz İlginizi Çekebilir Meral Akşener: Bu ucube sisteme ya 'evet' ya da 'tamam' diyeceksiniz

“Türk ordusu, önce Balyoz, Ergenekon gibi düzmece kumpaslarla bu ülkedeki genelkurmay başkanını hapse attın. Savcısı oldun, hapse attın, sonra orduyu FETÖ’cülere teslim ettin. Sonra darbe oldu. Daha sonra bu aziz millet senin yaptığın hataları köprüden, sokaktan bu devleti toplayarak, düştüğü çukurdan çıkararak bu devleti toplayıp getirdi. Şimdi de dış politikada yaptığın her hatayı ana kuzuları kanıyla canıyla düşürdüğünüz çukurdan ülkemizi çıkarıp tekrar getiriyor. Sen hata yapıyorsun, gençler canını veriyor.”

aksener-sakarya-2dha

“İLK İŞİM IŞIKLAR ASKERİ LİSESİ’Nİ AÇMAK OLACAK”

Seçilmesi durumunda ilk icraatının Işıklar Askeri Lisesi’ni açmak olacağını belirten Akşener, “FETÖ’cülerle dövüşmek yerine, onlarla mücadele etmek yerine binalara savaş açtın. Abdülhamit Han döneminde kurulmuş Harp Okulu’nu kapattın. İlk işim Işıklar Askeri Lisesi’ni açmak olacak” dedi. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...