Sözcü Plus Giriş

Alara gizemi! İntihar girişiminde mi bulundu?

Üniversiteli Alara'nın intihar girişimi konusunda soruşturma sürerken, olaya adı karışan öğretim görevlisi, okulu tarafından görevden uzaklaştırıldı.

Tugay SADAY
11:22 -
Alara gizemi! İntihar girişiminde mi bulundu?

Başak Alara Karademir, özel bir üniversitede Hukuk Fakültesi’nde okuyordu.İddialara göre, Başak Alara Karademir arkadaşları ve üniversiteden iki öğretim üyesiyle birlikte Ankara’ya bir gezi programına katıldı.
23 Mart Günü Ankara’ya giden gezi grubu birçok yeri ziyaret ettikten sonra konakladıkları otele döndü.

BAYGIN HALDE BULUNDU HASTANEYE KALDIRILDI

İddialara göre, 24 Mart gecesi Başak Alara Karademir ile öğretim üyesi Yrd. Doç. Hasan Atilla G. arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmanın Karademir özür dilemek için odasına çekilen Yrd. Doç. Hasan Atilla G.’nin odasına gitti. Bir süre sonra odadan çıkan Hasan Atilla G. tekrar odasına döndüğünde banyoda Karademir’in baygın halde yatarak buldu.

Otel görevlileri tarafından polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. İntihar teşebbüsünde bulunduğu öne sürülen Karademir, kaldırıldığı hastaneden yoğun bakım ünitesine alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri ise öğretim üyesi Hasan Atilla G.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen öğretim üyesi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AKADEMİSYEN AÇIĞA ALINDI

Yaşanan olayla ilgili Başak Alara Karademir’in eğitim gördüğü özel üniversite açıklama yaptı. Olayla ilgili üzüntüsünü belirten üniversite yönetimi, Yrd. Doç. Dr. Hasan Atilla G.’nin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.
Emniyet güçlerinin iddalarla ilgili soruşturması sürüyor.

Son güncelleme: 11:23 27.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more