Sözcü Plus Giriş

ALES sonuçları: ÖSYM’den sürpriz, ALES sonuçları erkenden açıklandı! ALES sorgulama linki…

Akademik hayatlarına yön vermek isteyen adaylar ALES sonuçlarına kavuştu. Adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecekler. ALES sonuçları haberimizdeki ÖSYM bağlantısı üzerinden sorgulanabilecek. İşte ÖSYM tarafından açıklanan ALES sonuçları ve detaylar...

Güncellenme: 09:02, 20/10/2018
ALES sonuçları: ÖSYM’den sürpriz, ALES sonuçları erkenden açıklandı! ALES sorgulama linki…

ALES sonuçları beklenenden erken açıklandı, 25 Ekim’de açıklanması beklenen sınav sonuçlarını erken açıklayan ÖSYM duyuruyu resmi internet sitesinden yaptı. Adaylar ALES sonuçlarını “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresi üzerinden kolayca sorgulayabiliyor.

ALES SONUÇLARI SORGULAMA LİNKİ

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin ‘sonuc.osym.gov.tr' adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilir. ALES, lisansüstü programlarda ve bu alanda yapılan atamalarda dikkate alınıyor. ALES sonuçları, beş yıl geçerli olacak.

ÖSYM’DEN ALES DUYURUSU

30 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/2) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar,sınav sonuçlarına 19 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.