Alevilere ‘dikkatli olun’ toplantısı

Vali Ercan Topaca’nın talimatıyla, Keçiören Kaymakamı başkanlığında Ankara'da Aleviler için ‘’Tehdit toplantısı’’ düzenlendi. Askeri ve sivil temsilcilerin de katıldığı toplantıda Alevi dernekleri temsilcilerine “Alevi örgütlerine her an tahrik olabilir, dikkat’’ uyarısında bulunuldu. Uyarıya Aleviler'den “Devlet Aleviler’i koruyamıyor mu da, böyle bir toplantı yapıyor?” tepkisi geldi.

Alevilere ‘dikkatli olun’ toplantısı

Ankara Valisi Ercan Topaca'nın talimatıyla, Aleviler için ‘'Tehdit toplantısı'' düzenlendi. Toplantıya Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut başkanlığında, alevi dernekleri, askeri ve sivil temsilciler katıldı. Kaymakam Bulut, “Alevi örgütlerine her an tahrik olabilir, dikkat'' uyarısında bulundu.
Kaymakam Bulut, bazı istihbaratlar doğrultusunda ilçede bulunan Alevi örgütlerine yönelik tahriklerin olabileceğini, Alevi kuruluş binalarına kamera takılması ve güvenlik önlemi alınması önerisinde bulundu.

“DEVLET ALEVİLERİ KORUYAMIYOR MU?”

Toplantıya katılan Keçiören Cemevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erdal Aslan ise, “Devlet Aleviler'i koruyamıyor mu da, böyle bir toplantı yapıyor?” diyerek tepki gösterdi. Aslan SÖZCÜ'ye de, “Böylesi toplantılar Aleviler'e korku salmaya yönelik. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin asli unsuruyuz. Devlet vatandaşın malını, canını korumakla mükelleftir. Varsa böyle bir tehdit, tedbiri de devlet almalıdır'' açıklaması yaptı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...