Sözcü Plus Giriş

Alkollü ve ehliyetsiz sürücünün arkadaşı içkileri almaya çalıştı

Bolu'da, alkollü ve ehliyetsiz 25 yaşındaki Doğan K. ve yanında bulunan 2 alkollü arkadaşı polislere zor anlar yaşattı. Sürücünün arkadaşı para verdiklerini belirterek içkileri almaya çalışırken, polis izin vermedi.

00:39 -
Alkollü ve ehliyetsiz sürücünün arkadaşı içkileri almaya çalıştı

Akşam saatlerinde kentin en işlek caddelerinde alkol içerek otomobil kullanan sürücüyü görenler durumu polise bildirdi.

Polis, Doğan K.’nın kullandığı içinde 2 arkadaşının daha bulunduğu 14 BE 370 plakalı otomobili Cumhuriyet Caddesi üzerinde durdurdu. Yapılan kontrollerde sürücünün alkollü ve ehliyetsiz olduğu, otomobilin de sigortasının bulunmadığı tespit edildi. Aşırı derecede alkollü olan sürücü Doğan K. ve yanında bulunan 1 arkadaşı polise güçlük çıkardı.

BOLU'DA, EHLİYETSİZ VE ALKOLLÜ SÜRÜCÜ İLE ARKADAŞLARI POLİSE ZOR ANLAR YAŞATTI.

BOLU’DA, EHLİYETSİZ VE ALKOLLÜ SÜRÜCÜ İLE ARKADAŞLARI POLİSE ZOR ANLAR YAŞATTI.

Polis, yere yatırdığı 2 kişiyi ekip aracına bindirdi. Doğan K.’nın zorluk çıkarmayan diğer arkadaşı polislere ‘Beni de gözaltına alın. Ben onları bırakmam’ dedi. Aynı kişi daha sonra araçta bulunan bira şişelerini göstererek, ”Para verdik biz onlara bari onları alalım” diyerek almaya çalıştı. Polis otomobilde bulunan bira şişelerinin alınmasına izin vermedi.

resimid_4690686

Bu arada Doğan K. olayı görüntüleyen gazeteciye, ”Niye çekiyorsun? Benim ne kabahatim oldu. Çek istediğin kadar. Çek, yüzümden de çek, profilimden de çek. Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın” dedi.

resimid_4690683

Polis, sadece otomobil sürücüsü Doğan K.’yı gözaltına alırken, polis merkezine götürdü. Araç ise çekici ile otoparka götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

Son güncelleme: 00:43 09.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more