Sözcü Plus Giriş

Anahtarı üstünde bırakınca iki dakika içinde şoku yaşadı

İstanbul’da mermer boşaltmak için geldiği adrese kamyoneti park ederek anahtarı üzerinde bırakıp gitti. İki dakika sonra ise aracı çalındı.

Tugay SADAY
Güncellenme: 13:52, 26/06/2018
Anahtarı üstünde bırakınca iki dakika içinde şoku yaşadı

İlginç olay 26 Mayıs Günü Ümraniye’de saat 11.00 sıralarında meydana geldi.

Nakliye işi yapan 50 yaşındaki Mustafa Güneş  (50) isimli vatandaş, 110 bin liralık mermeri Ümraniye Dudullu'da bir adrese getirdi.  Adresi doğruluğunu teyit etmek için kamyonetinde inen Güneş, anahtarı da araç üzerinde bıraktı.

İki dakika sonra aracı bıraktığı yere dönen Mustafa Güneş, hayatının şokunu yaşadı. Aracının yerinde olmadığını gören Güneş hemen polise haber verdi.  Olay yerine gelen Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Yapılan incelemeler sonucu kimliği belirlenen şüpheli takibe alındı. Yapılan takiplerin ardından ekipler, şüpheli Murat K.’yı (30) yakalayarak gözaltına aldı. Emniyet’teki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

ARACIN ÇALINMA ANI KAMERADA

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kamyonetin yanından geçen şüpheli anahtarı görünce harekete geçiyor. Önce kamyonetin etrafında dolaşan şüpheli ardından  kamyonete binip olay yerinden kaçıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:13:51,