Sözcü Plus Giriş

Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon!

Ankara’da İvedik Hurdacılar Sitesi'nde bulunan bir iş yerini change (Araç bilgilerini çalıntı araca kopyalama, motor şasi numarası değiştirme işlemi) merkezi haline getiren ve bu işlemle çok sayıda araç çalan şebeke çökertildi.

00:27 -
Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon!

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma sonucunda, Ankara’da İstanbul bağlantılı bir şebeke tespit etti. Ekipler tarafından teknik ve fikizi takibe alınan şebeke, Ankara’da bulunan İvedik Hurdacılar Sitesi’nde bir iş yerini change yani “Araç bilgilerini çalıntı araca kopyalama, motor şasi numarası değiştirme işlemi” merkezi haline getirdiğini belirledi. Şahıslar kurdukları bu merkezde, yüksek model araçlara change işlemi uyguladıkları ve bu işlemin fark edilmemesi için farklı bir metot uyguladıkları yapılan kriminal çalışması sonucunda anlaşıldı. Şebeke, çaldıkları araçların şasi numarasının bulunduğu bölgeyi komple değiştirdikleri fark edildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON!

İstanbul ve Ankara’da şafak vakti gerçekleştirilen “Ampul” operasyonu ile 4 şahıs kıskıvrak yakalandı. Teknik takipten kaçmak amacıyla şifreli dil kullanan örgüt üyeleri, “Çalıntı araca “Ampul”, change araca avize ve change işlemine elektrik” dedikleri emniyette yapılan sorgu sonucunda tespit edildi. İHA

Son güncelleme: 00:29 06.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more