Sözcü Plus Giriş

Binlerce kişi ‘Andımız’ı okuyacak!

Danıştay’ın Andımız konusunda verdiği karara iktidar partisi AKP’den tepki gelirken, üyeleri MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türkiye Kamu-Sen, eylemli destek kararı aldı. Tüm il ve ilçe örgütlerine ‘’Andımız’a sahip çıkın’’ talimatı veren Kamu-Sen, yarın (Cuma) Ankara Ulus’taki 2. Meclis binası önünde binlerce üyesi ile hep bir ağızdan Andımız’ı okuyacak. Eyleme geniş çaplı katılım olması bekleniyor.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 10:46, 27/10/2018
Binlerce kişi ‘Andımız’ı okuyacak!

Kamu-Sen bu konuda Ankara Valiliği'ne resmi izin başvurusunda da bulundu ancak Valilik törenin, ‘Sendikal faaliyet kapsamında olmadığını' gerekçe göstererek izin vermedi. Buna rağmen sendika yönetimi, Andımız'ı okumak üzere 2.Meclis önünde olacaklarını açıkladı. Andımız'ın okullarda yeniden okutulması için ilk davayı da Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen açmıştı.

MEMUR-SEN'E ENGEL YOK

SÖZCÜ'nün sorularını yanıtlayan Kamu-Sen üyeleri, Andımız'ı okumak için bir araya gelecek vatandaşlara engel çıkarılmasını beklemediklerini, bu nedenle 2. Meclis önünde Andımız'ı okuyacaklarını söylediler. İktidara yakınlığıyla bilinen Memur-Sen'in bugüne kadar İran, Rusya, İsrail, Kudüs ve Filistin gibi konularda çok sayıda eylem ve gösteri yaptığını belirten Kamu-Sen, Valiliğin bu tür gösterilerin hiçbirine yasak getirmediğini de hatırlattılar.

İlginizi ÇekebilirAndımızın yazarı Reşit Galip kimdir? Reşit Galip'in hayatı...Andımızın yazarı Reşit Galip kimdir? Reşit Galip'in hayatı...

 

İlginizi ÇekebilirAndımızı, bakın kimler savunuyordu?Andımızı, bakın kimler savunuyordu?
Yayınlanma Tarihi:16:11,