Sözcü Plus Giriş

Ankara’da PKK/KCK’nın haraç çetesine operasyon

Ankara'da eğlence yerlerinin işletmecileri, taksi şoförleri ile esnafı baskı ve tehditle sindirerek silah zoruyla haraç toplayan suç örgütüne şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlendi. Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda 35 adrese baskın düzenleyen polis ekipleri, nitelikli yağma ve farklı suçlara karışan 21 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin tehdit ettiği kişilere terör örgütü PKK/KCK imzalı haraç notları gönderdikleri tespit edildi.

07:37 -
Ankara’da PKK/KCK’nın haraç çetesine operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma  Bürosunun koordinesinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, elebaşı Kasım B. olan suç  örgütünün, Altındağ’ın Ulus bölgesinde terör örgütü PKK/KCK adına silah zoruyla  haraç topladığı tespit edildi.

Suç örgütüne üye olan veya birlikte hareket eden 25 şüphelinin  yakalanması için harekete geçen polis ekipleri Altındağ, Çankaya ve Keçiören’de  35 adrese şafak vakti baskın düzenledi.

ankara-foto-2

Örgütün elebaşı Bağlum’da yakalandı

Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, 60 ekipten oluşan  300 polis eş zamanlı olarak şüphelilerin ev ve iş yerlerine girdi.

Suç örgütünün lider kadrosuna yönelik operasyonda, Keçiören’in Bağlum  bölgesindeki bir eve giren özel harekat polisleri Kasım B. ile beraberindeki iki  kişiyi yakaladı.                Altındağ ve Çankaya’daki adreslere düzenlenen operasyonlarda da  nitelikli yağma ve farklı suçlara karışan 12 kişi daha gözaltına alındı.
ankara-foto-3

Ayrıca, Ulus Rüzgarlı’da bir iş yerinde silah ele geçirildi.

PKK/KCK imzalı haraç notları ele geçirildi

Suç örgütüne mensup çok sayıda kişinin Kasım B’nin kalabalık aile  üyelerinden oluştuğu, eğlence yerlerinin işletmecileri, taksi şoförleri ve esnafı  cebir, baskı ve tehditle sindirerek silah zoruyla haraç aldığı belirlendi.
ankara-foto-4

Zanlıların, tehdit ettikleri kişilere terör örgütü PKK/KCK imzalı  haraç notları gönderdiği tespitinde de bulunuldu.

Gözaltına alınan 21 kişi işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne  götürüldü.

Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

AA

Son güncelleme: 08:44 06.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more