Sözcü Plus Giriş

Anne ‘katili’ genç kız hakim karşısında

İstanbul Pendik’te, elindeki tabancanın ateş alması sonucu yatak odasında temizlik yapan annesini vurarak hayatını kaybetmesine sebep olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 16 yaşındaki A.O. hakim karşısına çıktı.

Sevgim Begüm YAVUZ
Güncellenme: 10:47, 07/02/2018
Anne ‘katili’ genç kız hakim karşısında

İstanbul Pendik'te 4 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen olayda, iddiaya göre 16 yaşındaki lise öğrencisi A.O., annesi ile birlikte temizlik yaptığı sırada yatağın altında bir tabanca buldu ve silah ateş aldı.
Yatağın üzerinde oturan 35 yaşındaki anne Ö.O. başından vurularak hayatını kaybetti.

Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 16 yaşındaki A.O.'nun, “üstsoydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. Anadolu Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde kapalı olarak ilk celsesi görülen duruşmada tutuklu sanık A.O., tanıklar ve avukatları hazır bulundu.

“ANNEM PİKEYİ DÜZELTİYORDU…”

Sanık A.O.'nun mahkemedeki savunmasında, annesinin pikeyi düzeltmesini istediğini, o sırada yatağın altında silah gördüğünü ve kimin silahı olduğunu bilmediğini söylediği, silaha dokunmadığı, silahın birden patladığını ve kasti bir hareketinin olmadığını söylediği öğrenildi.

BABASI EVDE YOKMUŞ

Mahkemede tanık olarak dinlenen baba C.O.'nun, olayın olduğu gün işe gittiği için evde olmadığı ve eşi ile hiçbir probleminin olmadığını söylediği belirtildi. Mahkeme, sanık A.O. hakkında sosyal inceleme raporu düzenlenmesine ve tanıklarının dinlenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. A.O. da yeniden cezaevine gönderildi.