Sözcü Plus Giriş

Antalya’da 4 mahalleyi tehdit eden orman yangını

Antalya’nın Manavgat ilçesinde orman yangını çıktı. Birçok mahalleyi tehdit eden ve vatandaşların evlerinden tahliye edilmelerine neden olan yangın, yoğun çalışmalar sonucunda kontrol altına alındı.

20:19 -

Aksaz Mahallesi’nde saat 19.30 sıralarında otluk alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyerek ormanlık alana sıçradı.

yanginn-aa1_6666289

Haber verilmesi üzerine yangına Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Manavgat Belediyesi ekipleri müdahale etti.

yanginn-iha61_6666561

VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

Vatandaşların da söndürme çalışmalarına destek verdiği yangında alevlerin tehdit ettiği bazı evler güvenlik gerekçesiyle tahliye edildi.

yanginn-iha51_6666570

Ekipler ilk olarak yerleşim yerlerine yakın noktalardaki yangına müdahale etti. Şiddetli rüzgar nedeniyle ekipler söndürme çalışmaları güçlükle sürdürdü.

İLGİLİ HABERAntalya'da eş zamanlı iki orman yangınıAntalya'da eş zamanlı iki orman yangını

ZEYTİN AĞAÇLARI DA YANDI

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, yangının Aksaz ve Seydiler mahallelerinde yerleşim yerlerine girişini engellendiğini belirterek; “Bütün ekiplerimiz bölgede. Yangının yerleşim yerlerine girişi engellendi. Şu anda her iki mahalle arasında bulunan tarım arazilerindeki zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgede yangın devam ediyor. Arkadaşlarımız kontrol altına almaya çalışıyor” dedi.

yanginn-iha41_6666574İLGİLİ HABEROrman yangını paniğe neden olduOrman yangını paniğe neden oldu

 

GAZİPAŞA'DA YANGIN ÇIKTI

Diğer yandan Gazipaşa ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde de aynı saatlerde orman yangını çıktı. Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa İtfaiye birimi yangına müdahalede bulundu. Dağlık ve sarp alandaki yangın yoğun çaba sonucunda kontrol altına alındı.

yanginn-iha31_6666578

“SOĞUTMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR”

Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, yaptığı açıklamada yangının öncelikle tarla ve zeytinlik alanda meydana geldiğini söyledi. Arazideki yangının ormanlık alana da sıçradığını dile getiren Dikici, “Alanda bir tehlike kalmadı, köye giriş engellendi, bir evde hafif bir hasar oluştu. Ahırlarda bulunan koyunlar kurtarıldı. Yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları yapılıyor” dedi. AJANSLAR

Son güncelleme: 23:16 14.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more