Sözcü Plus Giriş

2018 AÖF kayıt yenilemede son günler! AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

AÖF'ün açıkladığı bilgiler ışığında kayıt yenileme hakkında merak edilen detaylar ve kayıt yenileme için açıklanan son tarih araştırılıyor. AÖF'de kayıt yenileme süreci devam ediyor. İşte AÖF kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağına dair ayrıntılar…

Güncellenme: 11:29, 02/10/2018
2018 AÖF kayıt yenilemede son günler! AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihleri AÖF akademik takvimi ile belli oldu. Öğrenciler yeni dönemin başlamasına kısa bir zaman kala ücreti yatırıp AÖF kayıt yenilemelerini tamamlamak istiyor. Peki AÖF kayıt yenileme ücreti nereye yatacak?

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF’ün yaptığı açıklamada uygulanacak yeni sistem şu şekilde; “Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.” Ders seçim işlemi aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılabilecek. AÖF kayıt yenileme ücretleri Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırılabilecek. Öğrencilerin aof.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yenileme işleminin gerçekleştirildiğini kontrol etmesi gerekiyor.

AÖF OTOMASYON SİSTEMİNE GİRİŞ

undefined

ÖDEME YAPMADAN ÖNCE DİKKAT!

Kayıt yenileme tarihleri içinde ödeme yapmadığınız sürece ders seçim (ekle/sil) işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız ödeme tutarları alacağınız derslerin kredisine göre belirlenmektedir. Ders seçim (ekle/sil) işlemi sonucunda alınan derslerin toplam kredisine göre ödeme bilgileri oluştuğundan, ödeme yapıldıktan sonra ders seçim (ekle/sil) işlemi yapılması mümkün değildir.

ÜCRETLER NASIL YATIRILACAK?

Kayıt yenileme için yapmanız gereken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığıyla aşağıdaki ödeme yöntemlerinden biriyle gerçekleştirebilirsiniz: Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme (Ders seçimi işleminizi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapılamayabilir.) İnternet Bankacılığı ile Ödeme, ATM'den Ödeme (Kartlı/Kartsız)  Mobil Bankacılık ile Ödeme Kayıt yenilemenin son günü İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23.30'a kadar ödeme yapılabilecektir.

Yayınlanma Tarihi:09:51,